Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2637
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Walka ze śmieciami

Środa, 8 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 19 stycznia 2006, 11:19
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Władze miasta, mimo obietnic, nie potrafią doprowadzić do znalezienia i ukarania winnych powstania dzikiego wysypiska
– Mamy dość mieszkania przy wysypisku śmieci – skarżą się Halina Porębska, Izabela Janowska i Adam Kałwak, mieszkańcy ul. Podchorążych.

Od prawie roku mieszkańcy ulicy Podchorążych bezskutecznie walczą z urzędnikami o likwidację ogromnego, dzikiego wysypiska śmieci. Hałda tuż za ich oknami ciągle rośnie.
Ulicą Podchorążych w Jeleniej Górze przechodzą codziennie setki studentów, jest to bowiem najkrótsza droga z Zabobrza do Kolegium Karkonoskiego.Mijają hałdy śmieci, wynoszone tu prawdopodobnie z okolicznych ogrodów działkowych. Przechodnie przyzwyczaili się, że jest tu brudno i nie zwracają już na to uwagi. Mieszkańcom pobliskiego domu trudno jednak żyć wśród śmieci. – Smród nie do zniesienia. Szczury, lisy szukające jedzenia. Często zdarza się też, że ktoś podpala to wysypisko – skarży się Izabela Janowska, mieszkanka domu przy ul. Podchorążych.

Początkowo mieszkańcy zwracali uwagę działkowcom, by nie wynosili śmieci pod ich okna. W rezultacie wybuchały jedynie kłótnie i wysypisko powiększało się dalej.
– Mieliśmy kłopoty z ustaleniem, kto jest właścicielem gruntu. Mieszkańcy próbowali też sprawą zainteresować straż miejską.– Strażnicy zaproponowali nam jedynie, byśmy zapisali numery samochodów, które przywożą śmieci lub wyśledzili, z której działki są wynoszone – mówi Izabela Janowska.

Zawiadomiony o wysypisku urząd miejski zobowiązał zarządców ogrodów działkowych do uprzątnięcia śmieci do września 2004 r. Działkowcy stwierdzili jednak, że ze sprawą nie mają nic wspólnego i nie czują się w obowiązku uprzątnięcia nieruchomości.
Dotychczas deklaracji tych nie spełniono i hałda dalej rośnie. Po kolejnym piśmie mieszkańców wysłanym już
w kwietniu tego roku, urząd miejski poinformował ich, że właśnie przygotowuje przetarg, mający wyłonić firmę, która zajmie się likwidacją dzikich wysypisk śmieci na terenie Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group