Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 3540
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Walka o monografię Dworu Czarne na ostatniej prostej

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 21 sierpnia 2013, 11:21
Aktualizacja: 11:36
Autor: Org
Fot. Tomasz Raczyński
Już niespełna tydzień pozostał do zebrania kwoty potrzebnej na wydanie książki opisującej dzieje Dworu Czarne w Jeleniej Górze. – Dotychczas inicjatywę wsparło 49. przyjaciół zabytku, którzy na ten cel przekazali prawie 60 procent potrzebnej kwoty – mówi Marcin Roszak, współorganizator akcji, który przekazał kolejny odcinek filmu o Dworze Czarne.

- W ostatnich dniach akcja nabiera coraz większego tempa i liczba darczyńców stale się zwiększa, ale niezbędna kwota jeszcze nie została osiągnięta - dodaje Marcin Roszak.

Idea wydania monografii jednego z najcenniejszych zabytków naszego miasta została także dostrzeżona przez Prezesa Oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich w Jeleniej Górze Wojciecha Drajewicza.
- Apelujemy do Was Koleżanki i Koledzy, o życzliwe spojrzenie na tę szczególną inicjatywę i rozważenie możliwości udzielenia jej wsparcia poprzez dokonanie osobistych wpłat na fundusz projektu. Liczyć się będzie każda przeznaczona przez Was na ten cel kwota. Także jako bardzo ważny gest solidarności z grupą przyjaciół Dworu Czarne - pisze na stronie jeleniogórskiego oddziału SARP prezes Wojciech Drajewicz.

Przypominamy, że zbiórka prowadzona jest na portalu www.wspieramkulturę.pl, działającym na zasadzie finansowania społecznościowego. Wspieramkulture.pl sprawia, że wszelkie ambitne, innowacyjne, pomysłowe projekty kulturalne mogą się urzeczywistnić dzięki bezpośredniemu wsparciu innych.
Organizatorzy zapraszają na stronę www.monografiajacka.pl i proszą o wsparcie projektu.

Poniżej prezentujemy kolejny odcinek o ciekawostkach Dworu Czarne. Tym razem Jacek Jakubiec przeniesie się z Państwem do czasów największego rozkwitu posiadłości, czyli epoki renesansu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~darczyńca 21-08-2013 16:04
Miałem wpłacić swoją kwotę na ten cel, ale skoro "akcja nabiera coraz większego tempa i liczba darczyńców stale się zwiększa", to na pewno poradzą sobie beze mnie. Wpłacę w takim razie na inne konto na jakąś chorą dziewczynkę albo głodujące dzieci. Pozdrawiam pana Jacka i życzę dalszych sukcesów :-)
~Kaśka 21-08-2013 16:24
Gratulacje dla Marcina i Tomka, fajne te wasze filmy.
~ 21-08-2013 19:48
A czy Pan Prezydent w swoim majestacie nie "wesprzekultury.pl"? "Liczyć się będzie każda przeznaczona przez was na ten cel kwota", zachęca Prezes Architektów! Coś jak - weźmiemy się i zróbcie! Więc zachęcam Pana Prezesa...
~xxx1 21-08-2013 20:49
Walka o monografię,walka o pokój-coś nowomową komuny zaciąga.
~jasnowidz 22-08-2013 19:12
inicjatywę warto wesprzeć ,i pozostawić po sobie małe ziarko,dziedzictwa kulturowego jakim,jest ten dwór a każdy kto wesprze tą inicjatywę przeczyta nie bywalom,LEGENDĘ i fantastyczną opowieść o skarbie,lecz największym skarbem będzie tą książka.której egzemplarz znajdzie się w bibliotece Narodowej.
~do jasnowidz 22-08-2013 22:39
Sorry, ale jasnowidzom nie wierzę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group