Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 5057
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Walka o monografię Dworu Czarne na ostatniej prostej

Środa, 21 sierpnia 2013, 11:21
Aktualizacja: 11:36
Autor: Org
Jelenia Góra: Walka o monografię Dworu Czarne na ostatniej prostej
Fot. Tomasz Raczyński
Już niespełna tydzień pozostał do zebrania kwoty potrzebnej na wydanie książki opisującej dzieje Dworu Czarne w Jeleniej Górze. – Dotychczas inicjatywę wsparło 49. przyjaciół zabytku, którzy na ten cel przekazali prawie 60 procent potrzebnej kwoty – mówi Marcin Roszak, współorganizator akcji, który przekazał kolejny odcinek filmu o Dworze Czarne.

- W ostatnich dniach akcja nabiera coraz większego tempa i liczba darczyńców stale się zwiększa, ale niezbędna kwota jeszcze nie została osiągnięta - dodaje Marcin Roszak.

Idea wydania monografii jednego z najcenniejszych zabytków naszego miasta została także dostrzeżona przez Prezesa Oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich w Jeleniej Górze Wojciecha Drajewicza.
- Apelujemy do Was Koleżanki i Koledzy, o życzliwe spojrzenie na tę szczególną inicjatywę i rozważenie możliwości udzielenia jej wsparcia poprzez dokonanie osobistych wpłat na fundusz projektu. Liczyć się będzie każda przeznaczona przez Was na ten cel kwota. Także jako bardzo ważny gest solidarności z grupą przyjaciół Dworu Czarne - pisze na stronie jeleniogórskiego oddziału SARP prezes Wojciech Drajewicz.

Przypominamy, że zbiórka prowadzona jest na portalu www.wspieramkulturę.pl, działającym na zasadzie finansowania społecznościowego. Wspieramkulture.pl sprawia, że wszelkie ambitne, innowacyjne, pomysłowe projekty kulturalne mogą się urzeczywistnić dzięki bezpośredniemu wsparciu innych.
Organizatorzy zapraszają na stronę www.monografiajacka.pl i proszą o wsparcie projektu.

Poniżej prezentujemy kolejny odcinek o ciekawostkach Dworu Czarne. Tym razem Jacek Jakubiec przeniesie się z Państwem do czasów największego rozkwitu posiadłości, czyli epoki renesansu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
65
Tak
14%
Nie
86%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Piłka nożna
Karkonosze w ćwierćfinale [SKRÓT VIDEO]
 
Aktualności
Przedszkolaki poskakały
 
Aktualności
Kto znajdzie złoty bilet?
 
112
Radiowozy na prąd
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group