Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 17 września
Imieniny: Justyny, Franciszka, Roberta
Czytających: 12459
Zalogowanych: 95
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

B - klasa: Walka o awans do A klasy

Piątek, 6 czerwca 2008, 23:43
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 czerwca 2008, 15:57
Autor: Mateusz Banaszak
Przedostatnia kolejka B klasy w piiłce nożnej naszego okręgu powinna przynieść odpowiedź na pytanie : kto awansuje do A klasy.

W grupie I o pierwsze miejsce walczą Halniak Miłków i Lesk Sędzisław, a różnica między tymi dwoma zespołami wynosi zaledwie dwa punkty.

Halniak, zagra z Lipą, która jest drużyną nieobliczalną i którą stać na sprawienie niespodzianki w tym meczu.
Wynik spotkania Halniak - Lipa z pewnością będzie interesował piłkarzy z Sędzisławia którzy bardzo liczą na porażkę miłkowian.
Po ostatniej wygranej z Halniakiem, Lesk ma jeszcze szansę na awans, lecz żeby jej nie zmarnować musi wygrać z Uranem Okrzeszyn.

W grupie II piłkarze i kibice Chojnika Jelenia Góra już mrożą szampany w oczekiwaniu na upragniony awans do A-klasy. Jednak, żeby szampany wystrzeliły, piłkarze z Cieplic muszą pokusić się o zwycięstwo w meczu z Czernicą. Wygrana przesądzi o awansie, ponieważ w ostatniej kolejce Chojnik otrzyma punkty „ za darmo” od Dobkowa.
O zwycięstwo jednak nie będzie łatwo...

Chojnik nie dosyć że zagra na wyjeździe (w rundzie jesiennej na prośbę Czernicy której boisko było w opłakanym stanie, mecz odbył się w Parku Norweskim), to dodatkowo zagra bez czołowego snajpera – Łukasza Ceratowskiego, który w tym sezonie strzelił 15 bramek.

W przypadku przegranej lub remisu, Chojnik może stracić pierwsze miejsce na rzecz Mitexu Podgórzyn, który „depcze liderowi po piętach”. Mitex od dawna czeka na potknięcie Chojnika, skrupulatnie dokładał punkty do swojego dorobku, lecz jeśli i w tej kolejce Chojnik znów wygra, wysiłek piłkarzy z Podgórzyna pójdzie na marne i bedą oni musieli zadowolić się drugim miejscem.

W grupie III o awans „biją się” Kwisa Świeradów i Radostów. Kwisa, chcąc awansować, musi wygrać z Henrykowem, ponieważ Radostów, który goni Kwisę od kilku kolejek nie odpuścił i z pewnością będzie chciał zdobyć kolejne cenne punkty w meczu z Płóczkami Dolnymi.

Grupa I. Godz 11

Dolomit Pisarzowice – Czarni Przedwojów
Amfibolit Leszczyniec – KS Maciejowa 0:3vo
Potok Karpniki – Nysa Wolbromek
Orły Lipienica – KS Łomnica II 3:0 vo
Uran Okrzeszyn – Lesk Sędzisław
Halniak Miłków – LZS Lipa
LZS Kostrzyca – Dragon Miszkowice

Grupa II. godz. 11

UKS 06 Sosnówka – Bazalt Wojciechów
LZS Stara Kamienica – Sudety Giebułtów 0:3 vo
Chojnik Jelenia Góra – GLKS Czernica
KKS Jelenia Góra – LZS Dobków 3:0 vo
Bobry Wojanów – KS Pasiecznik 3:0 vo
Hottur Borowice – Sokół Sokołowiec
Woskar II Szklarska Poręba – Mitex Podgórzyn

Grupa III. Godz.15

Pogoń Wleń – Promień Grudza
Juvenia Rybnica – Zryw Ubocze
LKS Świecie – LZS Koscielnik
LZS Radostów – LZS Płóczki Dolne
Kwisa Mroczkowice – LZS Henryków
LZS Radogoszcz – LZS Zaręba
Pauzuje – Lechia Piechowice

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy zapinasz pasy jadąc 300 metrów do sklepu?

Oddanych
głosów
489
Nie, to tylko 300 metrów
8%
Tak, zawsze jak wsiadam do auta
68%
Do sklepu idę na piechotę
24%
 
Głos ulicy
Góry czy morze?
 
Warto wiedzieć
Reakcja świata na rosyjskie drony nad Polską
Rozmowy Jelonki
Smog latem nie znika
 
Aktualności
Żeby zebrać kilo miodu pszczoła musi odwiedzić 5 milionów kwiatów!
 
Aktualności
Chmury nad Karkonoszami
 
Ciekawe miejsca
Dostałem toporem w kark i mam 7 kręgów z tytanu
 
Inwestycje
Zbiornik Cieplice prawie po remoncie
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group