Czytających: 9889

Szklarska Poręba: Walka i zabawa na stoku podczas Pucharu Radiowej Trójki

Środa, 26 stycznia 2011, 12:23
Aktualizacja: Piątek, 28 stycznia 2011, 2:16
22 stycznia, jak co roku, na stokach Szrenicy odbył się Puchar Radiowej Trójki w Narciarstwie Zjazdowym. Do narciarskich zmagań stanęli mieszkańcy Szklarskiej Poręby, a także słuchacze III Programu Polskiego Radia z całej Polski w tym: z Warszawy, Zduńskiej Woli, Siedlec czy Szczecina. Trasa zjazdu ustawiona została na nartostradzie „Puchatek”.

Forlauferem był Henryk Sytner dziennikarz popularnej „Trójki”. Aby uzyskać dobre miejsce zawodnicy już na starcie musieli się dobrze rozpędzić, a później w pozycji zjazdowej walczyć o jak najlepszy czas.

W tym roku nie do pokonania byli mieszkańcy Szklarskiej Poręby, którzy zgarnęli pierwsze miejsca we wszystkich kategoriach. Wśród dziewczynek najlepsza okazała się Paulina Kaszowska z czasem 00:37, 19. Wśród kobiet najszybsza była Julia Ciechanowska, która pokonała trasę w 40 s.

Z chłopców najlepiej pojechał Karol Skowroński z czasem 00:37,27, a w kategorii mężczyzn Maciej Wołczyk z czasem 00:37,00. Przedstawiciel Radiowej Trójki - dziennikarz Michał Olszański został sklasyfikowany na dobrym, siódmym miejscu z czasem 00:41,86.

Najmłodszym zawodnikiem zawodów była Nina Kaczmarska. W tamtym roku startowała po raz pierwszy jako pięciolatka. Zabawa spodobała jej się na tyle mocno, że i w tym roku walczyła na stoku z sympatykami radiowej „trójki.

Organizatorami tego sportowego wydarzenia był: Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej przy wsparciu KS Szrenica, a patronem medialny niezmiennie od lat Polskie Radio „Trójka”.