Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 7732
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Walczyli o komputery i PlayStation

Czwartek, 18 marca 2010, 8:31
Aktualizacja: 8:31
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Walczyli o komputery i PlayStation
Fot. Organizatorzy
Rywalizacja, Koncentracja, Adrenalina – to „zwykłe” konkursowe emocje, które towarzyszyły uczestnikom I etapu II Regionalnego Konkursu Informatycznego zorganizowanego wczoraj przez Wydział Techniczny Kolegium Karkonoskiego.

Choć liczba uczestników przekroczyła wyznaczone limity i oczekiwania organizatorów, to nie dopuszczono, by coś zakłóciło przebieg oraz zaważyło na powadze i atmosferze całej rozrywki.

Pilnowali tego między innymi sami studenci wydziału technicznego, w większości członkowie Naukowego Koła przedsiębiorczości „Bos$”, którzy na tę okoliczność stali się opiekunami swoich młodszych kolegów. Aktualni studenci mieli okazję, aby spotkać się z byłymi nauczycielami, którzy zawitali na wydział, towarzysząc uczniom.

Po krótkim powitaniu przez prodziekan Wydziału Technicznego KK, doc. dr Danutę Fjałkowską, przedstawieniu celów organizacji konkursu, nagród oraz ich sponsorów, uczestnicy zasiedli do pisania pierwszego testu. W przerwie zostali ugoszczeni niewielkim poczęstunkiem i wysłuchali wykładu dra inż. Damiana Dudka pt. „Metody nauczania na odległość z wykorzystaniem platformy e-learning”.

– Na tym etapie, w jego części pierwszej, uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami zamkniętymi, by następnie, w części drugiej, wykazać swe umiejętności rozwiązując zadania otwarte – mówi dr Beata Laszkiewicz, odpowiedzialna za merytoryczną stronę konkursu.

Podczas zmagań wszyscy uczestnicy byli skupieni, skoncentrowani na własnej pracy, i tylko z lekka obserwowali innych uczestników, przecież konkurentów do wyjątkowo cennych nagród tegorocznej edycji konkursu.

Mimo imponujących nagród za czołowe lokaty – największe emocje wzbudzała nagroda III - PlayStation 3; wielu uczestników głośno zastanawiało się, w jaki sposób można zostać laureatem właśnie III nagrody.

Przypomnijmy, że pozostałe nagrody to: komputer stacjonarny(CPU ZETO) za pierwsze miejsce, a za drugie Netbook (Simet SA, FM Ligęza, Petra Consulting, Connect). Zdobywca trzeciej lokaty dostanie wspomniane PlayStation 3 + Gra (CodeTwo).

Jak się okazało, w tegorocznych zmaganiach biorą udział także uczniowie, którzy startowali w ubiegłorocznej edycji, zaś organizatorów niezmiernie ucieszył fakt obecności w tym roku pięciu dziewcząt.

Do następnego etapu, który odbędzie się 15 kwietnia 2010, zakwalifikuje się tylko piętnastka najlepszych z 84 startujących. Wyniki zostaną rozesłane pocztą elektroniczną do każdego uczestnika i jego nauczyciela, a także podane do publicznej wiadomości na internetowej stronie Wydziału Technicznego (zakładka Konkurs informatyczny) tuż po Świętach Wielkanocnych.

W konkursie wzięli udział zawodnicy z Technikum Informatycznego nr 4 ze Świdnicy, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze, Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Lubaniu, III Liceum Ogólnokształcącego im. Śniadeckich w Jeleniej Górze, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gryfowie Śląskim, Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze, Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego im. Komisji Edukacji Narodowej w Jaworze,
Zespołu Szkół Zawodowych w Złotoryi, Zespołu Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze, Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach, I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze, Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu, Technikum Informatycznego w Świebodzicach, III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wałbrzychu, Zespołu Szkół Energetycznych i Ekonomicznych w Bogatyni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group