Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 6599
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Wakacje z Konfederacją

Sobota, 7 sierpnia 2021, 7:00
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Wakacje z Konfederacją
Fot. WAC
Pod hasłem powrotu do normalności i konieczności rozliczenia bezprawnych działań rządu podczas lockdownu upłynęło wczorajsze (6.08) spotkanie posłów Konfederacji z mieszkańcami Szklarskiej Poręby oraz turystami odwiedzającym kurort pod Szrenicą.

Szklarska Poręba była ostatnim przystankiem letniej trasy „Wakacje z Konfederacją”, podczas której politycy tej partii prezentowali założenia „Polski na Nowo” - programu tego ugrupowania. Ma on być receptą na odbudowę Polski po lockdownie.

W spotkaniu, które odbywało się w pobliżu dolnej stacji kolei linowej na Szrenicę, wzięli udział lokalni działacze partii oraz pięciu z jedenastu posłów Konfederacji: Krzysztof Bosak, Robert Winnicki, Dobromir Sośnierz, Krystian Kamiński i Michał Urbaniak. Mówcy w swoich wystąpieniach poruszali różne problemy, począwszy od polityki zagranicznej, poprzez ochronę zdrowia i politykę podatkową, a na rolnictwie skończywszy. Tym razem, w przeciwieństwie do spotkania, odbywającego się dzień wcześniej na stadionie w Karpaczu, obyło się bez incydentów. Przed rozpoczęciem mitingu Konfederacji pojawił się tam wraz ze swoimi zwolennikami Marcin Bustowski, jednak nie został wpuszczony na salę.

Trasę „Wakacje z Konfederacją” należy uznać za sukces – mówi poseł Michał Urbaniak. - Spotkaliśmy się z tysiącami osób, rozdaliśmy przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy naszych programów przechodniom i sympatykom. Ta trasa wyznaczyła też pewien trend, ponieważ i lewica, i prawica jeździli też po Polsce jak już zauważyli, że Konfederacja to robi. Odwiedziliśmy ponad 30 miejscowości głównie turystycznych, gdzie spotykają się Polacy, którzy jeżdżą na wakacje, aby w takich luźnych warunkach z nimi porozmawiać, wymienić się doświadczeniami czy zrobić pamiątkowe zdjęcie. Na spotkaniach padają różne pytania, nie tyle o program, bo on wydaje się jest jasno napisany. Są to raczej pytania o to co dalej, kiedy będziemy rządzić, czy to już. No nie, proszę państwa to jeszcze nie już, na razie mamy jedenastu posłów w Sejmie, a nie zapowiadają się żadne szybkie wybory. My na spokojnie podchodzimy do tego. Sondaże, sondażami ale pracę trzeba wykonywać wśród ludzi, przekonywać, rozmawiać o tym co ich boli, a ostatnio jest to galopująca inflacja, rosnące ceny prądu czy też kwestia w jaki sposób będzie wprowadzony przez program „Polski Ład”.

Twoja reakcja na artykuł?

26
31%
Cieszy
15
18%
Hahaha
9
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
9
11%
Złości
26
31%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (73)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1152
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group