Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 1697
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wakacje z koleją. Po spotkaniu w Książnicy Karkonoskiej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 26 czerwca 2011, 14:48
Aktualizacja: 19:59
Autor: Petr
Fot. Petr
Kolejowe rozpoczęcie wakacji za nami. O 11.08 na dworcu PKP w Jeleniej Górze uroczyście pożegnano pociąg InterRegio Przewozów Regionalnych „Galicja” z kolei o 12.00 w Książnicy Karkonoskiej podsumowano współpracę poseł Marzeny Machałek, prof. Ryszarda Legutko i Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych.

W ramach spotkania w Książnicy Karkonoskiej, które moderowała poseł Marzena Machałek, i w którym uczestniczyli Grzegorz Oleś – lider Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych i Roland Potoczny, wiceprzewodniczący MOZ ZZ „Kontra”, odbyły się również rozstrzygnięcie konkursu malarskiego dla dzieci ze szkół podstawowych (klasy 1-3): „Moja podróż pociągiem przez Europę” oraz prezentacja multimedialna zatytułowana: „Przeszłość i przyszłość kolei w regionie jeleniogórskim”.

– Naszym wspólnym celem jest nie dopuścić do tego, by Jelenia Góra była odcięta od świata pod względem kolejowym. Pociągi są Jeleniej Górze potrzebne; ideą naszej dzisiejszej akcji była ich promocja jako doskonałej alternatywy dla pozostałych środków transportu. Należy podkreślić, że udało nam się naprawdę sporo osiągnąć. Jak Państwo słyszeli, od września br. codziennie będzie kursował międzynarodowy pociąg „Trutnov – Jelenia Góra”. Co więcej, przywróciliśmy również połączenie między Warszawą i Jelenią Górą, to też jest ważne – mówiła nam poseł Marzena Machałek, podkreślając przy tym rolę lokalnych obrońców połączeń kolejowych. Pociąg do Trutnova - jako wakacyjny (weekendowy) skład - jeździ od 5 lipca 2008 roku, a do jego uruchomienia przyczyniła się - między innymi - posłanka Machałek.

Co zaś się tyczy samego konkursu malarskiego dla „maluchów”, zwycięzcami w tymże zostali: Gabriela Sokołowska (SP nr 3) i Anna Kasprzycka (SP nr 3) – wyróżnienie; Karolina Gołys (SP nr 7) – miejsce trzecie, Grzegorz Staniszewski (SP nr 5) – miejsce drugie oraz Paulina Mocianowicz (SP nr 7) - miejsce pierwsze. Gratulujemy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~MK 26-06-2011 15:07
Co za bzdura! Pociągi z Trutnova do Jeleniej Góry jeżdżą już od trzech lat!!! Panowie z KODLK - czas zejść na ziemię i zamiast snuć niebotyczne pomysły, po prostu zerknąć w rozkład jazdy. Poziom wiedzy kolejowej jaki sobą prezentujecie, to jest śmiech na sali!
~Adam K. 26-06-2011 15:24
Redakcja popełniła błąd. Oczywiście, że pociąg z Jeleniej do Trutnova jeździ od dobrych kilku lat. Obecny na sali przedstawiciel Przewozów Regionalnych poinformował nas o pomyśle nowego pociągu międzynarodowego, który skończyłby bieg w Kamiennej Górze. Takowy pociąg - o ile nic nie stanie na przeszkodzie - rozpocznie kursowanie jeszcze w obowiązującym rozkładzie jazdy, od września. Proszę - w imieniu KODLK - o doprecyzowanie informacji zamieszczonej przez Redakcję.
~kodlk 26-06-2011 15:26
Chciałbym sprostować pewne informacje. Otóż informacja o połączeniu do Trutnova napisana jest błędnie przez "Jelonkę". Chodzi o to, że pociągi od września pojadą codziennie. To nie jest błąd nasz. A na przyszłość proszę się najpierw dowiedzieć o co chodzi a potem komentować.
~jel-górzanka 26-06-2011 15:35
buhahaha. Okazuje się, że pociąg nie z Jeleniej Gory, a z Kamiennej Góry. Nie że pojedzie, tylko że są plany. Coś dzwoni, tylko nie wiadomo, w którym kościele. Chłopaki z KODLK znowu namieszali, a teraz próbują zwalić winę na redakcję i czytelników. Do piachu z tym zbiorowiskiem nieudaczników!
~smiechy 26-06-2011 15:42
Gdzie jest SKM ?!
~jer 27-06-2011 9:27
Wakacje z koleją to trzeba se było zobaczyć w sobote w Korenovie. Tak sie propaguje szacunek dla kolei a nie jakieś dęte spotkania z madonną. A te baloniki to zamiast pokropka na dworcu pkp ?. -> zubaczka.cz., pociągi jeżdżą lepiej jak u nas autobusy. Czyste , punktualne i do każdej wiochy gdzie prowadzą tory. A można ??? Ino trza chcieć !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group