Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 14793
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wakacje z koleją. Po spotkaniu w Książnicy Karkonoskiej

Niedziela, 26 czerwca 2011, 14:48
Aktualizacja: 19:59
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Wakacje z koleją. Po spotkaniu w Książnicy Karkonoskiej
Fot. Petr
Kolejowe rozpoczęcie wakacji za nami. O 11.08 na dworcu PKP w Jeleniej Górze uroczyście pożegnano pociąg InterRegio Przewozów Regionalnych „Galicja” z kolei o 12.00 w Książnicy Karkonoskiej podsumowano współpracę poseł Marzeny Machałek, prof. Ryszarda Legutko i Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych.

W ramach spotkania w Książnicy Karkonoskiej, które moderowała poseł Marzena Machałek, i w którym uczestniczyli Grzegorz Oleś – lider Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych i Roland Potoczny, wiceprzewodniczący MOZ ZZ „Kontra”, odbyły się również rozstrzygnięcie konkursu malarskiego dla dzieci ze szkół podstawowych (klasy 1-3): „Moja podróż pociągiem przez Europę” oraz prezentacja multimedialna zatytułowana: „Przeszłość i przyszłość kolei w regionie jeleniogórskim”.

– Naszym wspólnym celem jest nie dopuścić do tego, by Jelenia Góra była odcięta od świata pod względem kolejowym. Pociągi są Jeleniej Górze potrzebne; ideą naszej dzisiejszej akcji była ich promocja jako doskonałej alternatywy dla pozostałych środków transportu. Należy podkreślić, że udało nam się naprawdę sporo osiągnąć. Jak Państwo słyszeli, od września br. codziennie będzie kursował międzynarodowy pociąg „Trutnov – Jelenia Góra”. Co więcej, przywróciliśmy również połączenie między Warszawą i Jelenią Górą, to też jest ważne – mówiła nam poseł Marzena Machałek, podkreślając przy tym rolę lokalnych obrońców połączeń kolejowych. Pociąg do Trutnova - jako wakacyjny (weekendowy) skład - jeździ od 5 lipca 2008 roku, a do jego uruchomienia przyczyniła się - między innymi - posłanka Machałek.

Co zaś się tyczy samego konkursu malarskiego dla „maluchów”, zwycięzcami w tymże zostali: Gabriela Sokołowska (SP nr 3) i Anna Kasprzycka (SP nr 3) – wyróżnienie; Karolina Gołys (SP nr 7) – miejsce trzecie, Grzegorz Staniszewski (SP nr 5) – miejsce drugie oraz Paulina Mocianowicz (SP nr 7) - miejsce pierwsze. Gratulujemy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
959
Tak
10%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group