Środa, 22 marca
Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Czytających: 7704
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wakacje czas zacząć!

Piątek, 26 czerwca 2020, 12:51
Aktualizacja: Niedziela, 28 czerwca 2020, 7:14
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wakacje czas zacząć!
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (26.06) uczniowie rozpoczęli wakacje. W szkołach zabrakło tradycyjnych uroczystości, w których braliby udział wszyscy uczniowie i nauczyciele. Odwiedziliśmy Szkołę Podstawową Nr 13 w Jeleniej Górze, gdzie pożegnano ósmoklasistów.
Ten rok szkolny był z pewnością inny, niż poprzednie. Będzie też inna uroczystość, inne wakacje - powiedziała Barbara Marszałek-Szurek, dyrektor SP 13. - To był trudny rok, zaskakujący, wiele nauczyliśmy się. Myślę, że wielu nauczycieli, dyrektorów, ale też rodziców i dzieci podsumowuje okres kilku ostatnich miesięcy jako jeden wielki eksperyment. Nie byliśmy wyposażeni w odpowiedni sprzęt, a tylko znikome ilości mogliśmy użyczać. Przygotowanie do zdalnego nauczania wymagało też szkolenia nauczycieli - tak naprawdę działaliśmy po omacku - dodała dyrektorka, która dziękowała rodzicom za wsparcie i wyrozumiałość.

Władze szkoły podkreślają, że ostatnie lata były trudne dla polskiej oświaty - powodem m.in. reforma, zmiana siatki szkół, projekty unijne, a także strajk nauczycieli czy tegoroczna pandemia.

W nowej rzeczywistości zdecydowano, że młodsze klasy pożegnają się "online", a chętni mogą przybywać po świadectwa do szkoły. W oficjalnej uroczystości wzięły udział 2 oddziały klas ósmych, które kończyły edukację w SP 13. Podczas spotkania w sali gimnastycznej nie zabrakło podziękowań dla całej społeczności szkolnej, były też archiwalne zdjęcia z minionych 8 lat wyświetlane na ekranie, co wywoływało wzruszenie wśród absolwentów "Trzynastki".

To był trudny rok, bo ciężko było się porozumieć przez zdalne nauczanie, ale daliśmy radę - powiedział Sylwester Zezula, który wybiera się do III LO, do klasy matematycznej. - Pierwsze półrocze było trudne, dużo pracy i stres przed egzaminem, ale później było z górki. Przy zdalnym nauczaniu ciężko było samemu się zmotywować - wyznała Weronika, która wybiera się do technikum w Zespole Rzemiosł Artystycznych, a na wakacje wybiera się na obóz harcerski.

Jak zaznaczyli uczniowie, w przyszłości na pewno będą odwiedzać swoją byłą szkołę.

Twoja reakcja na artykuł?

20
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
17%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
695
maksymalnie 150
83%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
0%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group