Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6291
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wakacje bez zagrożeń

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 14 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 14 czerwca 2007, 15:33
Autor: AGA
Fot. Agnieszka Gierus
Strzeż się skoków na głęboką wodę, uważaj na sekty, nie pij alkoholu, nie próbuj narkotyków!

To założenia czwartkowej akcji prewencyjnej w Gimnazjum nr 1.
Dyrekcja zaprosiła do udziału przedstawicieli policji, WOPR-u, straży pożarnej i GOPR-u.
– Zależy nam na bezpieczeństwie naszych uczniów nie tylko podczas roku szkolnego, ale również w czasie wakacji, dlatego postanowiliśmy poświęcić jeden dzień na taką akcję – mówi Ewa Grosicka, pedagog szkolny.

Zgromadzeni na auli uczniowie mogli posłuchać krótkich pogadanek dotyczących odpowiedzialnego zachowania podczas letnich dni.
– Bezpieczeństwo to przede wszystkim wasza świadomość. Musicie rozróżniać co jest dobre, a co złe – wyjaśniała uczniom komisarz Halina Podłucka-Kreń z jeleniogórskiej policji.

Z kolei Radosław Fijołek ze straży pożarnej tłumaczył jak zachować się w sytuacji zagrożeń, czy zabezpieczyć miejsce wypadku. O tym, że w czasie wakacji szczególną ostrożność należy zachować nad wodą przypomniał uczniom Andrzej Sękiewicz, nauczyciel WF oraz ratownik WOPR.
– Najlepiej korzystać z akwenów bezpiecznych, ale jeśli już jesteście na niestrzeżonym kąpielisku, zawsze sprawdźcie podłoże. Pamiętajcie, że rocznie w wyniku utonięć ponosi śmierć około 300 osób. To tyle, co połowa naszej szkoły – ostrzegał.

O bezpiecznym wędrowaniu po górskich szlakach mówili również goprowcy, którzy przygotowali pokaz sprzętu ratowniczego. Uczniowie nie tylko oglądali sprzęt używany w ratownictwie górskim, ale sami próbowali swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy poszkodowanemu. Wielką atrakcją była też okazja do zwiedzenia wozów strażackich i policyjnych.

Radzono też, aby unikać kontaktów z podejrzanymi osobami, których zadaniem jest werbowanie młodych ludzi do sekt. Wakacje to wymarzona dla nich pora „łowów”. Mamią młodzież rozmaitymi obietnicami.
– Lepiej nie być naiwnym, aby uniknąć groźnych konsekwencji z przynależności do różnych grup – usłyszeli gimnazjaliści.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ktoś 14-06-2007 16:25
Panie Krzysiu , ale Pan zmarniał i trochę zmarszczek tak jakby więcej
~ja 14-06-2007 16:26
przystojny strażak koło wozu :D hehehe a chłopaki za kratkami cieszą się jak nie wiem co :P a ten na noszach może grać rannych w różnych filmach :p :D a tak na poważnie–mam nadzieję, że ta akcja na coś się przyda
~Olka^^ 14-06-2007 16:43
Madzia jak zwykle się wkręci :D ale bossko :) i pół 3d... normalnie nie pogadasz :P
~sobek 25-06-2007 11:09
Paulina jaki brzuchol!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group