• Poniedziałek, 22 października 2018
  • Godz. 21:07
  • Imieniny: Korduli, Filipa, Halki, Salomei
  • Czytających: 7949
  • Zalogowanych: 13
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wakacje, barwy jesieni i miś w MDK

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 1 grudnia 2017, 11:36
Aktualizacja: Sobota, 2 grudnia 2017, 6:20
Autor: MDK
Fot. Użyczone/MDK
Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze gościł licznie przybyłych laureatów pierwszych w tym roku szkolnym konkursów plastycznych, zorganizowanych przez placówkę dla przedszkolaków z powiatu jeleniogórskiego pt. ”Barwy jesieni” i „Mój kochany miś” oraz dzieci i młodzież, które swój talent ujawniły w trzeciej już edycji ogólnopolskiego konkursu pod hasłem „Wakacje”.

Na konkursy wpłynęło 1117 ciekawych, pełnych wyobraźni prac, stworzonych przez młodych, wrażliwych artystów ze 115 placówek. Były gratulacje i oklaski od zebranych rodziców, dziadków, rodzeństwa i innych przybyłych gości, a uroczystość uświetnił spektakl teatru Agrafka z MDK pt. „Sny królewny”.

- Do podziwiania nagrodzonych w konkursach prac zapraszamy na stronę Młodzieżowego Domu Kultury w zakładce KONKURSY PLASTYCZNE (http://mdkjelonek.pl/) . Zapraszamy również do udziału w kolejnych konkursach, których regulaminy ukazują się na naszej stronie na bieżąco – informuje organizatorka konkursów wicedyrektor MDK Anna Borsuk – Krasucka.

- Przypominamy też, że 1 grudnia zaczynają się zapisy na półkolonie zimowe dla dzieci w wieku 6 – 10 lat. (Szczegóły na stronie MDK)

Wyniki konkursów:
„WAKACJE MOICH MARZEŃ”
GRUPA I (5-7 lat) NAGRODA:

Oliwia Chachaj lat 5 Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnystawie
Łucja Krakowska lat 5 Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku Filia „Przystanek Maciuś”
Lena Rosuł lat 5 Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku Filia „Przystanek Maciuś”
Filip Kolczyński lat 6 Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku Filia „Przystanek Maciuś”
Małgorzata Pawęska lat 7 Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
Aleksandra Ciejka lat 7 Szkoła Podstawowa w Tuszymie
WYRÓŻNIENIE:
Iga Bławat lat 6 Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnystawie
Gabriela Jabłońska lat 7 Szkoła Podstawowa nr 10 w Tarnobrzegu
Zuzanna Szwagnak lat 7 Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynie Łódzkim
Izabela Weremko lat 7 Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnystawi
GRUPA II (LAT 8 - 10 LAT) NAGRODA:
Julia Mądrala lat 8 Sułkowicki Ośrodek Kultury w Sułkowicach
Dominika Papierz lat 8 Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnystawie
Łucja Gralicka lat 9 Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku Filia „Przystanek Maciuś”
Natalia Żuchowska lat 9 Szkoła Podstawowa w Tuszymie
Antonina Grek lat 10 Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynie Łódzkim
Julia Burda lat 10 Osiedlowy Dom Kultury „Okrąglak” w Zamościu
Antonina Krzywosz lat 10 Szkoła Podstawowa nr 11 w Jaworznie
Hanna Dzido lat 10 Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku
Karina Bogdańska lat 10 Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serock
WYRÓŻNIENIE:
Nikola Zając lat 9 Szkoła Podstawowa w Woli Osowińskiej
Sebastian Mincewicz lat 10 Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 49 w Warszawie
Barbara Malina lat 10 Sułkowicki Ośrodek Kultury w Sułkowicach
Julia Sojka lat 10 Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach
GRUPA III (11 -13 LAT) NAGRODA:
Weronika Surmacz lat 12 Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach
Julia Fabiś lat 12 Szkoła Podstawowa nr 2 w Świeradowie Zdroju
Łukasz Buczyński lat 12 Szkoła Podstawowa w Rudnie
Justyna Kozioł lat 13 Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach
Dominika Kawa lat 13 Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Błażowej
WYRÓŻNIENIE:
Iga Lehmann lat 11 Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynie Łódzkim
Julia Kielan lat 11 Warszawa
Blanka Maj lat 12 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 21 w Wałbrzychu
Maja Gąszczak lat 12 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 21 w Wałbrzychu

„POCZTÓWKA Z WAKACJI”
GRUPA I( 13 - 15 lat) NAGRODA:
Barbara Lipiec lat 14 Wrocław
Szymon Sudak lat 14 Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynie Łódzkim
Kinga Dudko lat 14 Gimnazjum w Zabłudowie
WYRÓŻNIENIE:
Gabriela Mierzwa lat 15 Szkoła Podstawowa nr 2 w Bolesławcu
Marta Augustynek lat 15 Szkoła Podstawowa nr 11 Jaworzno
Weronika Sturlis lat 15 Szkoła Podstawowa nr 4 w Polkowicach
GRUPA II (16 – 20 lat)
NAGRODA:
Olaf Mystek lat 16 Młodzieżowy Dom Kultury w Tychach
Piotr Ciechomski lat 17 Lublin
Małgorzata Krej lat 17 Wrocław
Kamila Kotnis lat 19 Jeżówka
Sandra Simko lat 20 Zespół Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze
PLACÓWKI SPECJALNE NAGRODA:
Paulina Romańska lat 12 Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie
Angelika Juszkiewicz lat 12 Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie
Jakub Twaróg lat 14 Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy nr 1 w Nowym Targu
Klaudia Sabela lat 19 Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie

Powiatowy Konkurs Plastyczny
„BARWY JESIENI”
GRUPA I - 3 LATKI NAGRODA
Julia Faryniarz Przedszkole Samorządowe nr 2 w Szklarskiej Porębie
Michał Kapucki Przedszkole Samorządowe nr 2 w Szklarskiej Porębie
Barbara Wiśniowska Przedszkole Samorządowe nr 2 w Szklarskiej Porębie
Ada Michałowicz Przedszkole Samorządowe nr 2 w Szklarskiej Porębie
Julian Sikora Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze
GRUPA II – 4 LATKI NAGRODA
Oliwia Żurek Niepubliczne Przedszkole „PIĄTKA” w Jeleniej Górze
Amelia Żurawska Niepubliczne Przedszkole „PIĄTKA” w Jeleniej Górze
Nikodem Serafin Przedszkole Samorządowe nr 2 w Szklarskiej Porębie
Pola Miatkowska Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze
GRUPA III – 5 LATKI NAGRODA
Lena Liszewska Przedszkole Samorządowe nr 2 w Szklarskiej Porębie
Jan Lipowy Oddział Przedszkolny przy SP w Łomnicy
Filip Kozłowski Gminne Przedszkole przy SP w Starej Kamienicy
Natalia Dygdałowicz Miejskie Przedszkole nr 27 „OKRĄGLACZEK” w Jeleniej Górze
Paweł Wojciechowski Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze
Lena Maćków Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze
GRUPA IV – 6 LATKI NAGRODA
Michalina Lefek Niepubliczne Przedszkole „KACPEREK” w Jeleniej Górze
Le Przedszkole Publiczne w Mysłakowicach
Olgierd Fidor Przedszkole Samorządowe nr 2 w Szklarskiej Porębie
Victoria Talaga Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze
Vanessa Walter Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze
Maja Faściszewska Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze

Powiatowy Konkurs Plastyczny
„MÓJ KOCHANY MIŚ”
GRUPA I - 3 LAT NAGRODA
Łukasz Olas Przedszkole Samorządowe nr 2 w Szklarskiej Porębie
Ada Michałowicz Przedszkole Samorządowe nr 2 w Szklarskiej Porębie
GRUPA II -4 LAT NAGRODA
Jan Mendychowski Przedszkole Publiczne w Mysłakowicach
Jan Fiszer Przedszkole Samorządowe nr 2 w Szklarskiej Porębie
Dorota Juralewicz Przedszkole Samorządowe nr 2 w Szklarskiej Porębie
Hanna Głowienke Niepubliczne Przedszkole „Kacperek” w Jeleniej Górze
GRUPA III – 5 LAT NAGRODA
Lena Liszewska Przedszkole Samorządowe nr 2 w Szklarskiej Porębie
Antoni Sinicki Przedszkole Samorządowe nr 2 w Szklarskiej Porębie
Jagna Tartak Niepubliczne Przedszkole „Kacperek” w Jeleniej Górze
WYRÓŻNIENIE
Zofia Zwolińska Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze
Jakub Milewski Miejskie Przedszkole nr 4 w Jeleniej Górze
GRUPA IV – 6 LAT NAGRODA
Julia Pleszczyńska Przedszkole Samorządowe nr 2 w Szklarskiej Porębie
Julia Głodek Przedszkole Samorządowe nr 2 w Szklarskiej Porębie
Nina Milancej Niepubliczne Przedszkole „Kacperek” w Jeleniej Górze
Maja Faściszewska Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze
Olgierd Fidor Przedszkole Samorządowe nr 2 w Szklarskiej Porębie
WYRÓŻNIENIE
Oliwia Celmer Przedszkole Miejskie nr 27 „Okrąglaczek” w Jeleniej Górze
Hanna Sudomirska Niepubliczne Przedszkole „Kacperek” w Jeleniej Górze
Hanna Gadawska Przedszkole Samorządowe nr 2 w Szklarskiej Porębie

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Moim kandydatem na prezydenta Jeleniej Góry jest:

Oddanych
głosów
424
Jerzy Łużniak
57%
Krzysztof Mróz
32%
Nie będę głosować
12%
Głos ulicy
Szczepić czy nie?  47
TV Dami
Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra z dnia 22.10.2018 r.  
Miej świadomość
Mózg na wypasie – Albert Einstein  2
Dialogi Jelonki
Jak być śmiesznym? (i dlaczego ludzie się śmieją)  1
Kultura
Poznaliśmy zwycięzcę "Powiewu Młodego Jazzu"  
Polityka
Druga tura w Jeleniej Górze  14
Copyright © 2002-2018 Highlander's Group