Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7399
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wachowicz–Makieła i Sikora oficjalnie z prezydentem

Sobota, 30 kwietnia 2016, 8:19
Aktualizacja: Niedziela, 1 maja 2016, 7:39
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wachowicz–Makieła i Sikora oficjalnie z prezydentem
Fot. Przemek Kaczałko
– W środę (27.04) podpisaliśmy porozumienie programowe z prezydentem o współpracy w celu wspólnego rozwiązywania problemów miasta i mieszkańców – poinformowała Bożena Wachowicz–Makieła na wczorajszym (29.04) briefingu prasowym, w którym wzięła udział razem z Konradem Sikorą.

Radni Klubu Platformy Obywatelskiej, którzy się są członkami tej partii (startowali z rekomendacji Obywatelskiego Dolnego Śląska Rafała Dutkiewicza) powiększają tym samym grono zwolenników prezydenta Jeleniej Góry do 10 osób (wcześniej współpracę zapowiedział Sojusz Lewicy Demokratycznej).

- Konflikt w Radzie Miejskiej Jeleniej Góry trwa praktycznie od wyborów – mówiła Bożena Wachowicz-Makieła. – Niestety konflikt znowu eskaluje. Jest to tym smutniejsze, że jest podsycany praktycznie przez dwie osoby w klubie. Nie odpowiada nam taka sytuacja. Uważamy, że już należy przerwać i zakończyć te bezsensowne spory na tle osobistym – argumentowała radna dodając, że porozumienie jest programowe i nie ma w nim mowy o stanowiskach.

- Zależy nam na działaniach jakichkolwiek. Nie jest tajemnicą, że od dłuższego czasu trwa impas w Radzie Miejskiej. Nie zamierzamy dłużej zajmować się sobą nawzajem – jest to koalicja za czymś, a nie przeciwko komuś – podkreślił Konrad Sikora. - Kończymy czas personalnych rozgrywek, wycieczek. Wolimy rzetelną dyskusję na argumenty, a nie zastanawiać się kto, kogo zaatakuje, z której strony – dodał radny z Cieplic.

Bożena Wachowicz-Makieła i Konrad Sikora nie mają zamiaru opuszczać klubu radnych PO, ale spodziewają się, że zostaną po tej deklaracji usunięci. - Jest to pewien paradoks. Prezydent jest członkiem Platformy Obywatelskiej i działa w imieniu tej partii, a jego pomysły są bojkotowane przez członków Platformy Obywatelskiej, będących członkami klubu PO. Tego nie rozumiemy – dodała szefowa Komisji Gospodarki Komunalnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group