Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 3109
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W zdrowym ciele, zdrowy duch

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 19 czerwca 2008, 15:23
Aktualizacja: 15:24
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Na sportowo pożegnali kończący się w piątek rok szkolny uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Żeromskiego. Był rajd rowerowy, rozgrywki tenisa, piłki nożnej oraz siatkówki.

To tradycyjny już sposób spędzania czasu w placówce, kiedy wypisane świadectwa czekają na wręczenie, a prowadzenie normalnych lekcji jest bez sensu. – W tym roku sportowe święto zostało poszerzone do dwóch dni – poinformował dyrektor placówki Paweł Domagała.

W środę amatorzy jednośladów wzięli udział w rajdzie rowerowym. Trasa imprezy przebiegała po górskich szlakach w okolicach Szklarskiej Poręby. Cykliści jechali Cichą Równią, przez Chatkę Górzystów, Osadę Orle (tam było ognisko i konkurencje indywidualne) aż do Polany Jakuszyckiej (meta).

W środę i czwartek odbywa się także już po raz trzeci Szkolny Turniej Tenisowy o puchar dyrektora ZSO Nr 1. Organizowany jest dzięki nauczycielom wychowania fizycznego - pasjonatom tenisa oraz pomocy Piotra Paczóskiego i Januszowi Lewińskiego na zabobrzańskich kortach przy ulicy Noskowskiego.

W czwartek, z kolei, na boisku szkolnym licealiści i gimnazjaliści grali w piłkę nożną i siatkówkę. Emocji nie zabrakło. Bramek i punktów też. Jedynie narzekano na asfaltową nawierzchnię. Kontakt z nią okazał się bolesny dla tych, którzy szczególnie zaangażowali się w grę. Będą im o meczach przypominać siniaki i zadrapania.

Dla dyrekcji szkoły dni sportu to okazja do podkreślenia, że nie tylko nauka przedmiotów teoretycznych się liczy, lecz także dobra kondycja fizyczna. Sportem na luzie pedagodzy z „Żeroma” chcą odwieźć uczniów od coraz częstszej praktyki dostarczania zwolnień lekarskich na zajęcia wychowania fizycznego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

HankaOdRumcajsa 19-06-2008 18:28
...sport to zdrowie...
piipi 19-06-2008 19:21
...do - [~HankaOdRumcajsa..] *Hhm,..a jaki sport ?.
~ada 19-06-2008 23:18
niezłe towarki ;)
~do piipi 21-06-2008 21:04
~ kolarstwo górskie i szosowe :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group