Poniedziałek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 1872
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W Zdrojowym wracają do dobrych czasów

Piątek, 13 marca 2009, 8:47
Aktualizacja: Niedziela, 29 marca 2009, 8:54
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: W Zdrojowym wracają do dobrych czasów
Fot. ....
Festiwal „Powroty” to propozycja Zdrojowego Teatru Animacji, który chce zaprosić do Jeleniej Góry gwiazdy sceny i spektakle z jeleniogórskim rodowodem. Na początek miłośnicy teatru zobaczą „Multimedialne Coś”, najnowszą surrealistyczną sztukę Bogusława Schaeffera. Przedstawienie już dziś.

Znany dramaturg, muzykolog i współczesny kompozytor wielokrotnie trafiał na afisz teatru jeleniogórskiego. Tym razem do Jeleniej Góry przyjedzie osobiście i zasiądzie przed fortepianem. Towarzyszyć mu będą Anna Maria Piróg-Karaszkiewicz, Marek Frąckowiak, Waldemar Obłoza. Aktorzy mają poprowadzić benefis. Nie są do tego przygotowani, nie mają pojęcia o muzyce, wszystko ich zaskakuje, w ferworze zapominają o beneficjencie, ten cierpliwie znosi skandal.

Skąd pomysł na festiwal „Powroty”? – Idea powstała na 100-lecie istnienia gmachu teatru w Jeleniej Górze i 60-lecia działalności polskiej placówki. Wówczas chcieliśmy zorganizować cykl imprez związanych z ludźmi teatru, którzy w stolicy Karkonoszy zaczynali sceniczną karierę lub byli z naszą sceną związani. Wtedy nie udało się do tego doprowadzić – mówi Bogdan Nauka, dyrektor Zdrojowego Teatru Animacji.

– Teraz idea wraca dzięki inicjatywie Czarka Wiklika, radnego i szefa komisji kultury. Wskazał, że można by nie robić festiwalu, ale zorganizować imprezę, która byłaby działaniem permanentnym. Nie festiwal trzydniowy, tylko wzbogacenie oferty kulturalnej Jeleniej Góry o spektakle z udziałem ludzi, którzy kiedyś tu byli, a teraz pracują w znanych teatrach, osiągnęli sukces i są „znanymi twarzami” – dodaje Nauka.

Pomysł nazwano „Powroty”. Sztandarową postacią i najwybitniejszym twórcą teatralnym, który tu był i pracował, jest Krystian Lupa, ale nie tylko on. Przewinęło się tu mnóstwo aktorów. Nie każdy wie, że w stolicy Karkonoszy startowała Grażyna Szapołowska. Gdyby udało się, na przykład ją, sprowadzić, to byłoby niewątpliwie duże wydarzenie.

„Multimedialne Coś”
Sobota, 28 marca 2009r. godz.19.00
Zdrojowy Teatr Animacji w Parku Zdrojowym
cena : 50 zł (parter)
40 zł (I balkon
Rezerwacja biletów : 075 75 57 690 kom. 0601736190

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group