Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 2670
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W zajezdni MZK trwa remont

Środa, 21 września 2016, 8:15
Aktualizacja: Czwartek, 22 września 2016, 7:50
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: W zajezdni MZK trwa remont
Fot. Przemek Kaczałko
Nowe ogrodzenie i remont drogi wyjazdowej z zajezdni MZK to inwestycje, jakie na terenie swojej bazy prowadzi miejska spółka przewozowa. Dodatkowo wymieniono kilka wiat przystankowych i powstaną nowe.

- Prowadzimy dwa duże zadania remontowe. Pierwsze to wymiana, a w zasadzie remont kapitalny ogrodzenia przy ul. Kruszwickiej na długości ok. 300 metrów, natomiast drugie zadanie to droga wyjazdowa z naszej bazy, na której znajduje się tzw. ścieżka dla autobusów rezerwowych. Wymieniamy całą nawierzchnię wraz ze zniszczoną w ciągu tej drogi instalacją kanalizacyjną – powiedział Jerzy Wolski, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze.

- Oddzielamy jednocześnie kanalizację deszczową od spławnej, która pochodzi z naszych hal i innych odbiorników poprzez separatory – dodał Jerzy Wolski. Prace najprawdopodobniej zakończą się do końca listopada.

Ponadto Miasto planuje postawić trzy nowe wiaty przystankowe za 53 tysiące złotych. Mają powstać przy ul. Wolności, przy pawilonie handlowym i dwie przy Al. Jana Pawła II – po obu stronach między szkołą „Mechanik” a Galerią Nowy Rynek. Wymieniono już stare wiaty po obu stronach zajezdni MZK oraz przy Urzędzie Skarbowym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group