Środa, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 9378
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W szpitalu pamiętali o dzieciach

Wtorek, 7 grudnia 2021, 8:38
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: W szpitalu pamiętali o dzieciach
Fot. Przemek Kaczałko
Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom przy oddziale pediatrii Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej po raz kolejny zadbało, żeby dzieci przebywające w szpitalu choć na chwilę uśmiechnęły się i mogły otrzymać mikołajkowe paczki. Wyjątkowi goście nie mogli wejść do szpitala, ale pod oknami pediatrii zabawiali młodych pacjentów.
Pandemia nam nie przeszkodziła, choć nie jest tak pięknie jakbyśmy chcieli, gdyby można było wejść na oddział - wyznała Anna Sinica, prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom przy WCSKJ.
Chcemy chociaż na chwilę rozweselić dzieci ze szpitala. Nie możemy wejść do środka, ale mamy wielki czerwony wózek, ognie i przede wszystkim szerokie uśmiechy, bo to wyjątkowy dzień - powiedział elf Podarek z Teatru Czerwona Walizka, czyli Rafał Biesiada.
Frajda dla dzieciaków jest bezcenna. Jeden z filozofów powiedział, że dzień bez uśmiechu to dzień stracony. Faktycznie uśmiech pomaga wracać do zdrowia - dodał św. Mikołaj, czyli Tomasz Możdżeń ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Jeleniej Górze.

Dzięki wsparciu sponsorów, personel przebrany za Mikołajów mógł rozdać paczki z prezentami dla dzieci z pediatrii oraz chirurgii dziecięcej i laryngologii. W sumie obdarowano ponad 30 młodych pacjentów. Akcję wsparli również strażacy z OSP Wiejska.

Stowarzyszenie dziękuję sponsorom: ANWIM S.A. – właściciel polskiej stacji paliw MOYA, Ryszard Łasek - ajent stacji paliw MOYA Jelenia Góra, Nadleśnictwo Szklarska Poręba, Nadleśnictwo Świerardów, DWS Draexlmaier, Leroy Merlin, KPSW w Jeleniej Górze - kierunek pielęgniarstwo, Cukiernia „Mrugała”.

Twoja reakcja na artykuł?

24
92%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
1
4%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
486
Puzyńska Katarzyna
35%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
34%
 
Głos ulicy
W ogóle nie mam telewizora
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Szachy to królewska gra
 
Piłka nożna
To już dziś... Walka o fazę ogólnopolską!
 
Kultura
Schronisko w wersji All Inclusive
 
Aktualności
Trwają prace przy magistrali na Wolności
 
Aktualności
Oszukiwali na refundacjach za leki
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group