Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8473
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W „Szóstce” laptopy dla uczniów i seniorów

Sobota, 31 maja 2014, 8:45
Aktualizacja: 8:50
Autor: Lilianna Wiska
Jelenia Góra: W „Szóstce” laptopy dla uczniów i seniorów
Fot. Archiwum Szkoły
Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 6 w Jeleniej Górze oraz seniorzy z Cieplic mogą już korzystać z nowych laptopów, które kupione zostały w ramach ogólnopolskiego Projektu „Internet = edukacja dla osób od 5 do 105”. Zakup sfinansowała Fundacja Polska Miedź, a projekt opracowali nauczyciele i Rada Rodziców „Szóstki”.

Projekt zakładał wykorzystanie laptopów wraz z przenośną tablicą multimedialną podczas lekcji w szkole, ale nie tylko. Organizatorzy wyszli z inicjatywą organizowania kolejnych już szkoleń w ramach projektu „Polska Cyfrowa Równych Szans”. W szkole są bowiem kompetentne osoby z certyfikatem Latarnika Polski Cyfrowej, które takie zajęcia prowadzą jako wolontariusze.

Szkolenia obejmują m.in. podstawy obsługi komputera i Internetu. Zajęcia dla dorosłych odbywają się w każdy czwartek, w godzinach 16.30 – 17.30

Laptopy wykorzystywane są także na lekcjach informatyki. W ten sposób szkoła, przynajmniej na razie, może realizować zalecenia, by podczas tego typu zajęć jeden komputer przypadał na jednego ucznia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group