Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 3822
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W szkołach – wyrównywanie szans

Czwartek, 19 stycznia 2017, 8:02
Aktualizacja: Piątek, 20 stycznia 2017, 8:08
Autor: UM (komunikat)
Jelenia Góra: W szkołach – wyrównywanie szans
Fot. Archiwum
Wprawdzie tytuł projektu j już nie jest adekwatny do rzeczywistości, bo brzmi: „Wysoka jakość edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej w Jeleniej Górze dzięki wsparciu skierowanemu do uczniów i nauczycieli”, ale treść merytoryczna projektu wartości nie straciła – chodzi przecież o dzieci i młodzież w określonym wieku konkretnych poziomów szkół.

Okres realizacji projektu od sierpnia 2016 do czerwca 2018 oznacza, że trafił on w iście rewolucyjny czas, jednak przesłanie: wyrównywanie szans edukacyjnych w tych szkołach, w których uczniowie osiągają niższe, niż przeciętne jest ponadczasowe. Wcześniej poddano analizie przyczyny tego stanu rzeczy i okazało się, że źródłem problemów jest nie tylko słabe zagazowanie uczniów, ale też niedostatki ofert zajęć dodatkowych, odpowiadających oczekiwaniom młodzieży, brak nowoczesnego wyposażenia, niekiedy niedostosowanie procesu dydaktycznego do indywidualnych potrzeb młodzieży. – Przyczyn jest więcej – powiedzieli nam inicjatorzy – czasami też postęp procesów technologicznych wymaga dodatkowych działań wspierających samo edukację i doskonalenie się nauczycieli.

- Programem, wartym niemal 1.700.000 zł (z czego tylko ok. 100 tys. jest wkładem własnym, pozostała część, to środki zewnętrzne), objęci zostali m.in. uczniowie i nauczyciele SP 7, 8, 13 i 15, a także trzech gimnazjów (3, 4 i 5) oraz trzech zespołów szkół, zwanych jeszcze „ponadgimnazjalnymi”. Łącznie będzie to liczna grupa 1.167 osób, w tym – co warto podkreślić – ok. 50 uczniów niepełnosprawnych. Dla wielu z nich właśnie niepełnosprawność była jedną z barier utrudniających osiąganie porównywalnych sukcesów edukacyjnych – informuje Cezary Wiklik, rzecznik UM w Jeleniej Górze.

- Program, to nie tylko dodatkowe zajęcia dla uczniów i ponad 50 nauczycieli, ale też doposażenie w pomoce dydaktyczne. Autorzy projektu będą obserwować na bieżąco postępy i sukcesywnie analizować ewentualną potrzebę możliwych korekt. – dodaje rzecznik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group