Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5946
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Święto Pracy z SLD do Warszawy

Czwartek, 28 kwietnia 2016, 11:00
Aktualizacja: 11:04
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: W Święto Pracy z SLD do Warszawy
Fot. Archiwum
Po raz pierwszy od wielu lat w Jeleniej Górze 1. maja nie odbędzie się marsz polityków Sojuszu Lewicy Demokratycznej i związkowców OPZZ, ale działacze zapraszają za to do Warszawy na ogólnopolską manifestację (przejazd bezpłatny). Z kolei 3. maja na Placu Ratuszowym dołączą do Komitetu Obrony Demokracji, który zapowiada swoją pikietę o godz. 15:30.

W najbliższą niedzielę (1 maja) Sojusz Lewicy Demokratycznej wspólnie z Ogólnopolskim Porozumieniem Związków Zawodowych oraz Partią Europejskich Socjalistów zaprasza na demonstrację pierwszomajową, która rozpocznie się o godz. 11:00 pod warszawską siedzibą OPZZ (Kopernika 36/40).

Tradycyjnie, wspólnie z innymi organizacjami lewicowymi oraz tymi, którym bliskie są problemy ludzi pracy, weźmiemy udział w pochodzie i wspólnie zamanifestujemy nasze niezadowolenie z kierunku zmian w naszym kraju i będziemy domagać się nagłośnienia problemów pracowników, w tym umów śmieciowych i niskich płac – informują organizatorzy dodając, że jednym z głównych haseł manifestacji będzie obrona Konstytucji RP.

Cieszymy się, że obecnie coraz więcej środowisk, na czele z Komitetem Obrony Demokracji, staje w jej obronie. Jednocześnie oświadczamy, że związkowcy bronią i będą bronić wszystkich artykułów Konstytucji, a nie tylko tych dotyczących Trybunału Konstytucyjnego. To postępowe związki zawodowe są dzisiaj największymi obrońcami Konstytucji. Dlatego 1. maja na ulicach Warszawy przypomnimy tak władzy, jak i parlamentarnej opozycji, że polska Konstytucja wiele mówi o sprawiedliwości społecznej, o bezpiecznej pracy, o związkach zawodowych! - dodają politycy SLD wymieniając m.in.:
że Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej,
że Rzeczpospolita zapewnia wolność tworzenia i działania związków zawodowych,
że praca znajduje się pod ochroną Rzeczypospolitej,
że wszyscy są wobec prawa równi,
że władze publiczne prowadzą politykę zmierzającą do pełnego, produktywnego zatrudnienia,
że każdy ma prawo do bezpiecznych i higienicznych warunków pracy,
że każdy ma prawo do ochrony zdrowia,
że nauka w szkołach publicznych jest bezpłatna,
że władze publiczne prowadzą politykę sprzyjającą zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych obywateli.

Jeleniogórskie SLD posiada jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd, autokar wyjeżdża o godzinie 3:00 spod jeleniogórskiej siedziby SLD (Al. Wojska Polskiego 15). Przejazd jest bezpłatny, a wyjazd z Warszawy zaplanowano na godzinę 16:00. Zainteresowani wyjazdem proszeni są o kontakt - email jeleniogorski@sld.org.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group