Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2963
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W Starej Kamienicy nazwą ulice

Wiadomości: Stara Kamienica
Piątek, 30 listopada 2018, 8:06
Aktualizacja: Sobota, 1 grudnia 2018, 11:33
Autor: WAC
Fot. KED
Do 14 grudnia mieszkańcy Starej Kamienicy mogą w trakcie konsultacji społecznych wyrazić swoją opinię na temat proponowanych nazw ulic, jakie mają zostać wprowadzone w ich miejscowości.

W liczącej około 1400 mieszkańców Starej Kamienicy ulice nie mają nazw. Poszczególne domy są jedynie oznaczone numerami. To ma się wkrótce ma się zmienić.

- Wprowadzenia nazewnictwa ulic w Starej Kamienicy narzuciła nam konieczność życiowa – mówi wójt gminy Mariusz Marek. - Wieś ta ma coraz bardziej rozproszoną zabudowę i zwłaszcza osoby z zewnątrz mają duże problemy ze znalezieniem konkretnego adresu. Mieliśmy też sygnały od od straży pożarnej, że w kilku sytuacjach ratownikom sporo czasu zajęło ustalenie adresu posesji, gdzie wezwano ich na interwencję.

Propozycje nazw ulic przygotowała specjalna komisja powołana przez zebranie wiejskie. Na przygotowanej przez nią liście brak jest wiele nazw, upamiętniających osoby lub też wydarzenia historyczne. Są za to  nazwy minerałów, np. Szmaragdowa, Granitowa, Kwarcowa, Agatowa oraz nawiązujące do znajdujących się w centrum wsi ruin zamku: Basztowa, Kasztelańska, Zamkowa i Hetmańska. Nie brakuje także popularnych w wielu miejscowościach, jak: Słoneczna, Spacerowa, Sportowa, Kolejowa czy Spokojna.

O tym, czy nazwy podane przez komisję pokryją się z gustami mieszkańców miejscowości okaże się po rozpoczętych właśnie konsultacjach społecznych. Odbywają się one drogą elektroniczną - za pomocą formularza, dostępnego na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Stara Kamienica oraz ankiet w formie papierowej, dostępnych w Urzędzie Gminy Stara Kamienica.

Według planów samorządu, operacja wprowadzenia nazewnictwa ulic w Starej Kamienicy ma się zakończyć do końca przyszłego roku.

Twoja reakcja na artykuł?

11
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
9%
Złości
8
36%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group