Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 4040
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stara Kamienica: W Starej Kamienicy nazwą ulice

Piątek, 30 listopada 2018, 8:06
Aktualizacja: Sobota, 1 grudnia 2018, 11:33
Autor: WAC
Stara Kamienica: W Starej Kamienicy nazwą ulice
Fot. KED
Do 14 grudnia mieszkańcy Starej Kamienicy mogą w trakcie konsultacji społecznych wyrazić swoją opinię na temat proponowanych nazw ulic, jakie mają zostać wprowadzone w ich miejscowości.

W liczącej około 1400 mieszkańców Starej Kamienicy ulice nie mają nazw. Poszczególne domy są jedynie oznaczone numerami. To ma się wkrótce ma się zmienić.

- Wprowadzenia nazewnictwa ulic w Starej Kamienicy narzuciła nam konieczność życiowa – mówi wójt gminy Mariusz Marek. - Wieś ta ma coraz bardziej rozproszoną zabudowę i zwłaszcza osoby z zewnątrz mają duże problemy ze znalezieniem konkretnego adresu. Mieliśmy też sygnały od od straży pożarnej, że w kilku sytuacjach ratownikom sporo czasu zajęło ustalenie adresu posesji, gdzie wezwano ich na interwencję.

Propozycje nazw ulic przygotowała specjalna komisja powołana przez zebranie wiejskie. Na przygotowanej przez nią liście brak jest wiele nazw, upamiętniających osoby lub też wydarzenia historyczne. Są za to  nazwy minerałów, np. Szmaragdowa, Granitowa, Kwarcowa, Agatowa oraz nawiązujące do znajdujących się w centrum wsi ruin zamku: Basztowa, Kasztelańska, Zamkowa i Hetmańska. Nie brakuje także popularnych w wielu miejscowościach, jak: Słoneczna, Spacerowa, Sportowa, Kolejowa czy Spokojna.

O tym, czy nazwy podane przez komisję pokryją się z gustami mieszkańców miejscowości okaże się po rozpoczętych właśnie konsultacjach społecznych. Odbywają się one drogą elektroniczną - za pomocą formularza, dostępnego na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Stara Kamienica oraz ankiet w formie papierowej, dostępnych w Urzędzie Gminy Stara Kamienica.

Według planów samorządu, operacja wprowadzenia nazewnictwa ulic w Starej Kamienicy ma się zakończyć do końca przyszłego roku.

Twoja reakcja na artykuł?

11
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
9%
Złości
8
36%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
221
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group