Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 8099
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W sobotę ciekawy wernisaż i aukcja dzieł sztuki w Pałacu Staniszów

Wtorek, 12 marca 2013, 8:10
Aktualizacja: 8:12
Autor: Org
Jelenia Góra: W sobotę ciekawy wernisaż i aukcja dzieł sztuki w Pałacu Staniszów
Fot. Archiwum Organizatora
Przypominamy, że Fundacja Forum Staniszów organizuje 16 marca (sobota) o godz. 18.00 w Centrum Sztuki w Staniszowie wernisaż wystawy malarstwa Natalii Okoń–Rudnickiej "SEEDS/Nasiona" oraz charytatywną aukcję dzieł sztuki znanych artystów na rzecz chorego 25–letniego Jakuba Bartola.

Natalia Okoń-Rudnicka o ekspozycji: „Prezentowane na wystawie obrazy powstały na przestrzeni kilku ostatnich lat. Jeżeli spojrzymy na nie chronologicznie, łatwo dostrzeżemy, że każde płótno jest swoistym wewnętrznym autoportretem, ilustruje zmieniające się – niekiedy jak w kalejdoskopie – poszczególne etapy mojego życia i wszystko to, co się z nimi wiąże. Dostrzec można też diametralną różnicę między feerią barw i niekiedy popartowością kompozycji prac wcześniejszych, a wyciszeniem, zamyśleniem, czy wręcz zawieszeniem w bieli ostatnio powstałych obrazów. Owa biel może działać kojąco, ale też niesie ze sobą niepokój, co może lub mogłoby ją wypełnić, jest formą oczekiwania na to, co przyniesie przyszłość. (…) „

Po wernisażu odbędzie się charytatywna aukcja dzieł sztuki (m. in. Katarzyny Kozyry, Pawła Trybalskiego, Katarzyny Rotkiewicz-Szumskiej, Zbyszka Szumskiego, Mariusza Mielęckiego, Dariusza Milińskiego i in.), którą uświetni koncert muzyki improwizowanej "Flesh Maschine" w wykonaniu Mateusza Rybickiego z zespołem. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na sfinansowanie dalszych operacji chorego na nowotwór mózgu 25-letniego Jakuba Bartola.

Jakub jest młodym artystą, jedynym synem Huberta i Iwony Bartol. Od 6. lat walczy z chorobą nowotworową. Przeprowadzone badania w Akademickim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu wykazały nowotwór mózgu wielkości 6-ciu centymetrów. Usunięcia nowotworu o tym rozmiarze podejmują się tylko nieliczne kliniki specjalistyczne. Szpital Uniwersytecki w Heidelbergu zdecydował się na operację Jakuba, która mogła się odbyć dzięki spontanicznej i zbiórce pieniędzy organizowanej przez przyjaciół i znajomych. Podczas operacji, która miała miejsce 21 lutego 2013 r. usunięto ponad 70% guza. Niestety, jest to dopiero sam początek walki o Jakuba, którego czeka długie i bardzo kosztowne leczenie. Zbiórka pieniędzy trwa, mamy nadzieję, że aukcja dzieł sztuki w Centrum Sztuki w Staniszowie pomoże Jakubowi wyzdrowieć!

Wszystkie ważne informacje udostępniane są na stronie internetowej www.Jakub-Bartol.org
Dla osób korzystających z facebooka strona polska: http://www.facebook.com/events/491686504215194/ i niemiecka : http://www.facebook.com/GemeinsamFurJakub. Kontakt: info@Jakub-Bartol.org

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1495
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
8%
PiS
24%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Maliny polskie kontra ukraińskie
 
Karkonosze
Wystartowali!
 
Kilometry
Pociągiem do Lwówka za trzy lata
 
Kultura
Baśnie dźwiękiem opowiedziane
 
Kultura
Debata "Między miastem a regionem" w Muzeum Karkonoskim
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group