Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 7600
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W „Śniadeckim” jeden dzień w… PRL–u

Piątek, 5 czerwca 2015, 7:33
Aktualizacja: Sobota, 6 czerwca 2015, 8:23
Autor: Org
Jelenia Góra: W „Śniadeckim” jeden dzień w… PRL–u
Fot. Archiwum Szkoły
W III LO im. Jędrzeja Śniadeckiego w Jeleniej Górze odbyły się we wtorek (2.06) warsztaty pod hasłem „Jeden dzień w PRL–u” zorganizowane przez Marzenę Baćkowską i Monikę Matyszczuk. Uczniowie zaprezentowali bloki tematyczne związane z muzyką, filmem, designem i językiem tamtych czasów.

W holu szkoły przedstawiono pokaz mody tamtych czasów, a także uniformy ówczesnych służb mundurowych. Całe przedsięwzięcie było zorganizowane wokół polsko- i angielskojęzycznej twórczości poetów Nowej Fali, m.in. niedawno zmarłego Stanisława Barańczaka. Analizie i interpretacji tej liryki zostały poświęcone zajęcia warsztatowe.

Ogromnym powodzeniem cieszy się prezentowana w bibliotece szkolnej wystawa przedmiotów z okresu PRL-u; znalazły się na niej radioodbiorniki, płyty, zegary, wazony, zabawki, maski przeciwgazowe, pieniądze, kartki, a nawet opakowania od czekolad. Dodatkowo można obejrzeć archiwalne dokumenty, czasopisma, książki i kroniki. W trakcie zwiedzania można posłuchać płyt winylowych. Wystawa potrwa do 12 czerwca. Zapraszamy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group