Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7192
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: W rzece Łomnica martwe ryby. Kto zawinił?

Piątek, 14 sierpnia 2015, 8:55
Aktualizacja: Sobota, 15 sierpnia 2015, 7:53
Autor: Katarzyna Pruś
Mysłakowice: W rzece Łomnica martwe ryby. Kto zawinił?
Fot. Katarzyna Pruś
Przepływająca przez Mysłakowice Łomnica skutecznie odstraszała „tylko” brudną wodą i mało przyjemnym zapachem. Wczoraj (13.08) dno rzeki pokryło się śniętymi rybami. Sprawą szybko zajęły się odpowiednie służby, ale mieszkańcy twierdzą, że to o wiele za późno.

Zanieczyszczenie rzeki to wielki kłopot od dłuższego czasu. – Już trzy lata temu pojawiły się pierwsze martwe ryby. Niegdyś wzdłuż rzeki można było spotkać wielu spacerujących wieczorami turystów, dziś nie pojawia się tu prawie nikt – mówi radny gminy Mysłakowice Andrzej Masztalerz. Radny dodaje, że unoszący się wieczorami odór jest nie do wytrzymania, a rzeka w tych godzinach przybiera mętne, brunatne barwy. – Ta raczej przypomina płynące ścieki niż rzekę – komentuje.

Na miejscu pojawiły się wczoraj służby Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. - Około godz. 10:30 pobraliśmy próbki wody do badania toksykologicznego. Dopiero po uzyskaniu wyników, które dostaniemy po upływie minimum pięciu dni, będziemy mogli stwierdzić przyczynę - mówi Katarzyna Buczyńska z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Pracownicy WIOŚ dodają, że dodatkowym czynnikiem może być obecna susza, która wpłynęła na niższy stan wody i co się z tym wiąże, większe stężenie zanieczyszczeń.

Do sprawy wrócimy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group