Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6797
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: W regionie trwa akcja policyjna

Środa, 30 stycznia 2019, 11:35
Aktualizacja: Czwartek, 31 stycznia 2019, 6:19
Autor: 112
30 stycznia do godziny 22.00 policjanci jeleniogórskiej drogówki w regionie jeleniogórskim prowadzą akcję „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ma ona na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych. Dlatego aktywność policjantów koncentruje się przede wszystkim na kierujących pojazdami, którzy naruszają przepisy ruchu drogowego wobec pieszych.

Podczas działań nadzorem objęto miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych - np. przejścia przez jezdnię o dużym natężeniu ruchu lub przejścia, na których doszło do potrąceń pieszych.

Należy przypomnieć, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych obowiązany jest zachować szczególną ostrożność polegającą na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowania do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie. Ponadto musi ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Policjanci apelują, aby piesi również uważali na drodze, bowiem w przypadku sytuacji kolizyjnej z pojazdem ich życie i zdrowie jest niewspółmiernie bardziej zagrożone, niż kierującego pojazdem. Zawsze należy być ostrożnym przechodząc przez jezdnię, nawet na wyznaczonym przejściu dla pieszych. Wkraczając na jezdnię upewnijmy się, że nadjeżdżający pojazd zwalnia.

Twoja reakcja na artykuł?

10
45%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
14%
Złości
6
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group