Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11539
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: W regionie coraz więcej pociągów

Sobota, 9 maja 2020, 7:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 maja 2020, 12:11
Autor: WAC
Region: W regionie coraz więcej pociągów
Fot. WAC
W poniedziałek, 11 maja, wracają kolejne połączenia Kolei Dolnośląskich. Korekta rozkładu uwzględnia również zmiany w kursowaniu kilku połączeń, przywróconych 1 maja. Tym razem wśród nich znajdzie się kursująca w weekendy i święta para połączeń z Wrocławia Głównego do Szklarskiej Poręby Górnej.

Decyzja o reaktywowaniu kolejnej puli połączeń to element szerszego planu przywracania pełnego, kolejowego rozkładu jazdy w regionie, nad którym spółka pracuje w porozumieniu z odpowiadającym za organizację ruchu w regionie samorządem województwa.

Jest to drugi etap odmrażania rozkładu jazdy przez Koleje Dolnośląskie. Poprzednia zmiana, która weszła w życie 1 maja br. przywróciła kursowanie 18 połączeń, głównie w weekendowych rozkładach jazdy. Nowa korekta obejmie w sumie 31 połączeń, w tym jeden kurs z Wrocławia Głównego do Szklarskiej Poręby Górnej (wyjazd z Wrocławia Gł. o godzinie 8.30) oraz jeden w drogę powrotną (wyjazd ze Szklarskiej Poręby Górnej o godzinie 17.30). Oba pociągi będą kursować w weekendy i święta.

Od momentu wprowadzenia pierwszych ograniczeń pracujemy nad planem reaktywowania połączeń – powiedział Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich. - Wiemy jak ważną rolę pełni kolej na Dolnym Śląsku. W ostatnich dniach dostrzegamy stale rosnące zainteresowania naszymi połączeniami, co przekłada się na stopniowo coraz większą frekwencję pasażerów. Reagujemy elastycznie, indywidualnie analizując każde połączenie. Dzięki temu możemy zapewnić liczbę pociągów odpowiednią do oczekiwań pasażerów oraz wykonać kolejny krok ku przywróceniu pełnego rozkładu ­– zakończył.

Twoja reakcja na artykuł?

40
89%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
4
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group