Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 4272
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: W Przesiece była wielka kąpiel morsów

Niedziela, 28 grudnia 2014, 7:52
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 grudnia 2014, 7:52
Autor: Mea
Region: W Przesiece była wielka kąpiel morsów
Fot. Mea
Ponad 100 śmiałków wzięło udział w Przesieckiej Kąpieli Morsów, która odbyła się wczoraj (27.12.) przy wodospadzie Podgórnej. – Mimo że woda ma jedynie 3 stopnie Celsjusza, a na dworze – 6, to atmosfera jest gorąca – mówili uczestnicy imprezy.

Morsy, które kąpią się w Przesiece już od ponad 20 lat, przyjechały m.in. z Wrocławia, Strzegomia, Bolesławca, Lubania oraz Ostrowa Wielkopolskiego

- Jest fantastycznie. Szkoda, że nie ma większej warstwy kry, bo można by się kąpać w przeręblach. Jestem morsem od roku i zapewniam, że do takiej kąpieli nie trzeba się przygotowywać dużo wcześniej. Wystarczy przed nią zrobić porządną rozgrzewkę. We Wrocławiu praktykujemy w tym celu taniec zumbę – mówiła Anna Kołodziej z Wrocławskiego Klubu Morsów.

- Dołączyłam do morsów, bo są to fajni ludzie, a podczas kąpieli zarażają pozytywną energią. W Przesiece jestem po raz pierwszy, dopiero zaczynam swoją wspaniałą przygodę z morsowaniem – powiedziała Małgorzata Siarkiewicz, również z Wrocławia.

Na morsy czekało w Przesiece wiele atrakcji. – Morsy mogły rozgrzać się w mobilnej saunie. Podczas kąpieli odbywał się konkurs na najciekawsze nakrycie głowy. Ok. sto osób wzięło również udział w Biegu Morsa na dystansie 5 km - mówiła Anna Kurowska, prezes Rady Odnowy Przesieki i członkini Przesieckiego Klubu Morsów, którzy są organizatorami imprezy.

Dla każdego był również gorący posiłek, m.in. bigos, grochówka, żurek oraz kiełbaski z grilla.

- Jestem pełna podziwu dla tych odważnych osób, które w zimie kąpią się w lodowatej wodzie. Impreza jest ciekawa, więc w przyszłym roku również spróbujemy zażyć takiej kąpieli – stwierdziła Dorota Oczadły z Warszawy. - Pierwszy raz widziałem kąpiel morsów i też chciałbym spróbować – mówił Maksym Oczadły, synek pani Doroty.

- Super inicjatywa, następnym razem na pewno skorzystam z morsowania przy wodospadzie Podgórnej – dodał Michał Dziedzic, również z Warszawy.

Film Telewizji StrimeoTV

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group