Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7430
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W poszukiwaniu udanego święta miasta

Piątek, 18 stycznia 2008, 7:27
Aktualizacja: Sobota, 19 stycznia 2008, 8:08
Autor: ROB
JELENIA GÓRA: W poszukiwaniu udanego święta miasta
Miasto założył w 1108 roku Bolesław Krzywousty. O tym przypomina łaciński napis na fasadzie ratusza.
Fot. TEJO
– W tym roku przypada 900–lecie Jeleniej Góry, a na temat jego obchodów nic nie wiadomo – denerwują się radni. – Lada dzień przedstawimy harmonogram imprez – zapewnia Katarzyna Młodawska, naczelnik wydziału promocji. Póki co wiemy, że będzie kabaret Paka i promocje – między innymi – w stacji telewizji zajmującej się przepowiadaniem pogody.

– Dostaliśmy w sprawie 900–lecia do tej pory tylko jedno pismo, jedna strona formatu A4 – denerwuje się Miłosz Sajnog ze Wspólnego Miasta.
I podkreśla, że radni już od kilku miesięcy proszą o szczegóły na temat najważniejszej imprezy w tym roku.

Co planuje wydział promocji? Kampanię w telewizji TVN, m.in. W TVN 24, TVN Style oraz TVN Meteo. 250 tysięcy złotych z tegorocznego budżetu będzie przeznaczone na widowisko historyczne poświęcone 900–leciu, kolejne 200 tysięcy zł. na przegląd kabaretowy „20 lat z Paką” (z transmisją w TVP).
Jest też 50 tysięcy złotych na zlot znanych gitarzystów pochodzących z Jeleniej Góry, i drugie tyle na wystawę „Wokół Jeleniej Góry” w galerii BWA.
– Problem w tym, że miasto nie ma jeszcze umowy z kabaretem Paka, a znanych gitarzystów pochodzących z grodu Krzywoustego jest dwóch – mówi Miłosz Sajnog.

– Pismo przekazane radnym to tylko ogólna informacja o tym, co przygotowuje nasz wydział, a nie harmonogram całego święta – tłumaczy Katarzyna Młodawska, naczelniczka wydziału promocji i polityki informacyjnej. – Opracowujemy wykaz imprez, będzie on znany lada dzień.

– Wciąż rozpatrujemy niektóre propozycje, trwają też rozmowy ze sponsorami. Święto na pewno będzie i wierzę w to, że będzie bardzo udane – zapewnił nas prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group