• Poniedziałek, 26 sierpnia 2019
  • Godz. 11:59
  • Imieniny: Aleksandra, Marii, Wiktora, Zefiryny
  • Czytających: 6947
  • Zalogowanych: 19
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

W poszukiwaniu pozytywnego świata

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 19 października 2010, 9:29
Aktualizacja: 9:30
Autor: Angela
Fot. Organizatorzy
W minioną sobotę czterdziestka dzieci ze szkół podstawowych nr 2 i 5 oraz ze świetlicy terapeutycznej prowadzonej przez TPD w „siódemce”, wzięła udział w wyjątkowej wycieczce do Lubawki. Pod okiem specjalistów uczestnicy integrowali się, poszukiwali własnej wartości i tożsamości, rozładowywali negatywne emocje i zastępowali je pozytywnymi wrażeniami.

Wycieczki dla dzieci jeleniogórski oddział okręgowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci organizuje od trzech lat. Zajęcia zawsze odbywają się na terenie prowadzonego przez TPD Schroniska Młodzieżowego w Lubawce. W tym roku organizatorzy zapewnili dzieciom nie lada atrakcje.

Po przyjeździe na miejsce całość rozpoczęto od zabawy „Poznajmy się”, następnie wszyscy rzucili się w wir chusty KLANZA. Zabawy przeplatały się rozmowami, m.in. na temat wartości ii tożsamości każdego człowieka czy wartości życiowych zadań. Dzieci mówiły też o swoich pozytywnych cechach, o ich obowiązkach i przyjemnościach. Nie obyło się również bez odrobiny szaleństwa w zabawie ze spinaczami „Kto więcej...” oraz podczas konkursu ze skakanką. Na koniec zwycięzcy zabaw i konkursów otrzymali prezenty i zjedli ciepły posiłek.

– Wyjazd był częścią profilaktycznego programu „Razem łatwiej”, w ramach którego prowadzimy działalność informacyjną i edukacyjną, w szczególności dla dzieci i młodzieży. Propagujemy w nim trzeźwy styl życia. Takie wycieczki od początku cieszą się dużą popularnością wśród dzieci, które mają możliwość odreagowania różnych napięć i zintegrowania się – mówi Alicja Sowa, dyrektor biura ZOO TPD w Jeleniej Górze.

Zajęcia były prowadzone przez nauczycieli terapeutów: Małgorzatę Jop, Agnieszkę Stolicką i Anielę Marciniszyn. Podczas zajęć dzieci miały zapewnioną opiekę pielęgniarską przez Annę Jasińską. Nad całością czuwała dyrektor biura ZOO TPD w Jeleniej Górze.
Program został dofinansowany przez Prezydenta Miasta Jeleniej Góry w kwocie 5,9 tys. zł w ramach realizacji zadania publicznego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Piipi Jelonkowa 19-10-2010 22:12
~Piękna akcja ! .. bo to jest prawdziwa zabawa .. w DOBRO !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group