Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 12426
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W poszukiwaniu detali w Rynku

Wtorek, 2 marca 2010, 8:47
Aktualizacja: 9:22
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: W poszukiwaniu detali w Rynku
Fot. TEJO
Wydawnictwo AD REM oraz portal Jelonka.com zapraszają Czytelników na zabawę w poszukiwaczy miejskich „kosztowności”. Nagrodą niespodzianką będą książki ufundowane przez współorganizatora zmagań.

Pod wspólnym tytułem „Szukamy skarbów Jeleniej Góry” będziemy przedstawiać pytania, na które odpowiedź można znaleźć – między wierszami lub bezpośrednio – na kartach najnowszej powieści Małgorzaty Lutowskiej „Skarby drzewa”.

Jednak lektura tej fascynującej opowieści, wpisującej się w projekt „Moja mała Ojczyzna” nie jest warunkiem koniecznym do udzielenia prawidłowej odpowiedzi na konkursowe pytania. Przypominamy jednakże, że po „Skarby drzewa” warto sięgnąć, nie tylko aby poznać Jelenią Górę widzianą oczyma bohaterów powieści. Jest tam także konkurs z cenną nagrodą – wycieczką z autorką w atrakcyjne miejsce.

Zadanie: Jak wiadomo zabudowa rynku jeleniogórskiego (poza głównym budynkiem ratusza i trzema kamienicami) w dużej mierze została zrekonstruowana po wyburzeniach, których dokonano w latach 60/70 XX wieku. Zachowało się jednak sporo autentycznych detali. Wskażcie je.

Odpowiedzi prosimy kierować na e-maila: redakcja@jelonka.com Macie Państwo czas, aby pomyśleć, udać się na spacer i przy okazji odkryć jeleniogórskie skarby. Rozwiązanie podamy w nadchodzący czwartek. Laureat wyłoniony w losowaniu w siedzibie wydawnictwa AD REM przy ulicy Okrzei 12 otrzyma nagrodę niespodziankę. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group