Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 17995
Zalogowanych: 113
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: W Piechowicach więcej sieci

Sobota, 13 marca 2021, 6:02
Autor: WAC
Piechowice: W Piechowicach więcej sieci
Fot. UM Piechowice
Trwa budowa kanalizacji sanitarnej tłocznej na odcinku od ul. Zamkowej do włączenia do istniejącej kanalizacji przy ul. Cieplickiej w Piechowicach.

Roboty są częścią zadania pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej w ul. Pakoszowskiej od ul. Zamkowej do skrzyżowania z potokiem Piastówka z odejściem poza pas drogowy – Etap II”. Długość powstającego odcinka sieci to 278 metrów. Wykonawcą prac, o wartości 315 tysięcy złotych jest firma Jadar z Wojcieszyc. Budowa finansowana jest z budżetu miasta.

Trwająca inwestycja nie jest jedyną z zakresu rozbudowy sieci kanalizacyjnej, jaka planowana jest w tym roku w Piechowicach. Inne to budowa odcinka o długości 596 metrów sieci wodociągowej pomiędzy ul. Cmentarną, a siedzibą Rejonu Dróg Krajowych oraz budowa kanalizacji deszczowej w ulicy Kopernika z odtworzeniem nawierzchni drogi. Łączna wartość obu zadań to ponad 630 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

21
72%
Cieszy
4
14%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
7%
Złości
1
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy zdarzyło Ci się, że samochodem wpadłeś/aś w poślizg, ale nic się nie stało?

Oddanych
głosów
893
Tak
82%
Nie
18%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Dlaczego boimy się spalania śmieci?
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
112
Zadyma i strzelanina pod marketem. 34–latek oskarżony
 
Karkonosze
Turysta nie mógł iść dalej. Wezwano GOPR
 
112
Pijany w rowie
 
Kultura
Góra Szybowcowa w teledysku
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group