Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 4782
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: W Piechowicach budżet "na bogato"

Piątek, 29 grudnia 2017, 7:32
Aktualizacja: Sobota, 30 grudnia 2017, 5:06
Autor: WAC
Piechowice: W Piechowicach budżet  "na bogato"
Fot. WAC
Rada Miasta w Piechowicach przyjęła budżet tego miasta na 2018 roku. Za przyjęciem planu dochodów i wydatków samorządu głosowało 11 radnych, dwóch było przeciwnych.

W przyjętej uchwale dochody miasta określono na blisko 28,6 miliona złotych, a wydatki na 31,8 mln zł. Oznacza to około 3,2 milionowy deficyt spowodowany głównie zaciągnięciem przez samorząd kredytu przeznaczonego na dopłaty dla mieszkańców na wymianę źródeł ciepła na bardziej ekologiczne oraz pożyczki na termomodernizację budynku urzędu. Deficyt ten zostanie pokryty dochodami z kredytów, pożyczek, nadwyżek budżetu z lat ubiegłych oraz z wolnych środków.

Przyjęcie uchwały budżetowej poprzedziła długa dyskusja, podczas której radni zadawali dość szczegółowe pytania na temat różnych zadań w nim zawartych. Radni mieli głównie wątpliwości co do zbyt niskiej ich zdaniem kwoty nakładów na urządzenie nowych placów zabaw oraz zbyt dużych wydatków na bezpieczeństwo, w tym dotacje dla służb mundurowych. Ostatecznie jednak podczas sesji nie została zgłoszona żadna poprawka i uchwała została przyjęta jedenastoma głosami za, przy dwóch przeciwnych.

Użyte w trakcie debaty przez jednego z radnych wobec projektu uchwały określenie „budżet na bogato” odnosiło się do kwestii dość wysokich przewidzianych w nim nakładów inwestycyjnych, w wysokości 8,4 miliona złotych.

Najważniejsze zadania przewidziane do realizacji w 2018 roku to: termomodernizacja budynku Urzędu Miasta, przebudowa dwóch wiaduktów nad linią kolejową Jelenia Góra – Szklarska Poręba, budowa chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 366, wzmocnienie nawierzchni ul. Piastowskiej, wykonanie dokumentacji projektowej remontu kilku ulic, odbudowa zniszczonych przez klęski żywiołowe ul. Leśnej i Kolonijnej, zagospodarowanie istniejącej zabudowy oraz terenu przy ul. Szkolnej.

Dodajmy, że w trakcie sesji budżetowej doszło do dość niecodziennej sytuacji. Obrady rozpoczęły się w sali Piechowickiego Ośrodka Kultury. W przerwie świątecznej w tej placówce kultury nie ma zajęć i radni musieli procedować w bardzo wyziębionym pomieszczeniu. Wytrzymali w nim około półtorej godziny, po czym zdecydowali się przenieść do sali konferencyjnej w Urzędzie Miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
529
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group