Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6579
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: W obronie kobiet przed ZUS–em

Niedziela, 22 lutego 2009, 13:25
Aktualizacja: 14:55
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/ KRAJ: W obronie kobiet przed ZUS–em
Fot. TEJO
Koordynator operacyjny Stowarzyszenia Obywatele i Sprawiedliwość Wojciech Papis wzywa do wsparcia dla kilkudziesięciu tysięcy Polek, które – jego zdaniem – zostały oszukane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Pod Sejmem na ul. Wiejskiej w Warszawie miał ostatnio miejsce protest kobiet, które w ostatnim dziesięcioleciu prowadziły działalność gospodarczą, a jednocześnie korzystały z urlopów macierzyńskich i wychowawczych. Panie zostały oszukane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych za zgodą i aprobatą polityków. ZUS potraktował przedsiębiorcze matki jak banki odsetek nakazując im, po niekorzystnym wyroku Sądu Najwyższego, spłatę składek na ubezpieczenie społeczne – napisał do nas W. Papis.

Podkreśla, że obecnie zakład zaczął nasyłać na kobiety, których problem dotyczy, komorników, aby egzekwować należności. Zdaniem koordynatora ZUS ze swoimi urzędnikami oraz świat polityków, którzy dopuszczali przez całe lata do funkcjonowania chorego prawa, gwałcą zasady państwa prawa zapisane w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

– Musimy jako społeczeństwo aktywnie wesprzeć kilkadziesiąt tysięcy kobiet oraz ich rodziny których ta sprawa dotyczy – apeluje W. Papis. Prosi jednocześnie o kontakt organizacje, firmy oraz osoby prywatne w sprawie pomocy dla poszkodowanych kobiet. Więcej na stronie www.obywateleisprawiedliwosc.pl www.kph.pl Adres e-mail: biuro@obywateleisprawiedliwosc.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group