Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 2219
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W Nowy Rok z akordeonem i miłością! VIDEO

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 5 stycznia 2010, 14:40
Aktualizacja: Środa, 6 stycznia 2010, 8:11
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Fenomenalny minirecital Marcina Wyrostka, wirtuoza akordeonu, pozostanie najlepiej zapamiętanym wydarzeniem spotkania noworocznego jeleniogórskich VIP–ów, którzy dziś w Hotelu Mercure, przy zastawionych stołach, życzyli sobie pomyślności na kolejne 12 miesięcy.

Około 200 zaproszonych gości przybyło dziś do sal Hotelu Mercure, aby dorocznym zwyczajem, podsumować rok miniony i wznieść noworoczny toast. Wszystkich witał gospodarz spotkania Marek Obrębalski, prezydent miasta, w asyście Katarzyny Młodawskiej, naczelniczki wydziału promocji i informacji. W różnych rytmach przygrywał zespół dęty Jelonka Brass Band.

Pojawili się naczelnicy wydziałów, dyrektorzy szkół i placówek kultury, prezesi różnych firm, przedstawiciele służb mundurowych, duchowni a także zasłużeni dla miasta jeleniogórzanie. Imprezę noworoczną prowadził Jerzy Zębik z wydziału promocji. Rok miniony podsumował Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry. Podkreślił, że z fazy załatwiania formalności przechodziliśmy w 2009 roku do realizacji poszczególnych inwestycji, które w roku bieżącym zaczną powoli wyrastać w mieście.

Szef miasta długo wymieniał wszystkie projekty, jakie udało się zrealizować w Jeleniej Górze. Zaznaczył, że był to rok wielu udanych wydarzeń, z których bardzo dużo zapadło głęboko w pamięć mieszkańców. Na pewno w pamięć obecnych na spotkaniu na długo zapadł występ laureata programu „Mam talent!” Marcina Wyrostka. Wirtuoz akordeonu oczarował wszystkich brawurowym wykonaniem jednej z części „Czterech pór roku” Vivaldiego.

Później zgromadzeni usłyszeli porywającą interpretację ”Libertanga” Piazolli oraz utwór muzyki bałkańskiej. Marcin Wyrostek okazał się nie tylko świetnym muzykiem, lecz także doskonałym showmanem. Podczas występu (dwa utwory zagrał stojąc), grał nie tylko na klawiszach. Rytm wybijał uderzając w obudowę akordeonu, a także pstrykał do taktu. Szczere i w pełni zasłużone brawa!

Przy okazji spotkania obdarowano także wyróżnionych przez ministra kultury twórców fotografii Ewę Andrzejewską i Wojciecha Zawadzkiego. Za promocję miasta i wyniki podziękowano także kolarce górskiej Mai Włoszczowskiej. Przekazano też nowy eksponat szklany Muzeum Karkonoskiemu, a jego dyrektor Gabriela Zawiła podziękowała Markowi Obrębalskiemu za wyjątkową troskę o placówkę.

W programie była też – zdaniem wielu zupełnie niepotrzebnie – długa i nudnawa prezentacja stowarzyszenia JAK (jeleniogórskiej alternatywy kulturalnej). Zewsząd słychać było głosy niezadowolenia z przeciągającej się uroczystości, a występu wysłuchano raczej tylko z grzeczności, a nie z ciekawości. Można odnieść wrażenie, że zapraszając stowarzyszenie do występu przy tej okazji organizator zrobił JAK raczej niedźwiedzią przysługę. Prezentowany występ wymagał skupienia i śledzenia tekstu, co w tłumnej i gwarnej sali było niemożliwe.

Długo oczekiwany toast za pomyślność w Nowym Roku 2010 wzniósł Marek Obrębalski, prezydent miasta. – Niech będzie to rok miłości! – mówił udzielając błogosławieństwa ks. dziekan Bogdan Żygadło. Później zebrani składali sobie życzenia stukając się kieliszkami z szampanem, winem i sokami. Smakowano różnorodne tartinki, nadziewane babeczki, sałatki, galarety, auszpiki, szynkę faszerowaną chrzanem, piersi kurczaka na gorąco oraz liczne słodkości, specjały szefa kuchni Hotelu Mercure.

Obejrzyj video, posłuchaj Marcina Wyrostka!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (50) Dodaj komentarz

~nakatomi 5-01-2010 15:25
...a sylwester dla "motłochu"był jakis taki krótki i jakis taki biedzieńki....
~ping pong 5-01-2010 15:38
nie wiedziałem, że mamy już "Nowy Rok 2012"
~wątpiący 5-01-2010 15:43
Czy w dobie podobno panującego kryzysu wypada organizować za publiczne pieniądze takie bara-bara? Czy w mieście załatano już wszystkie "dziury" budżetowe i jest nadwyzka pieniędzy? Czy należy takie figo-fago organizować w godzinach pracy? Dlaczego za prezydentury Zofii Czernow wystarczyło półgodzinne spotkanie w sali nr 13 Urzędu przy ul. Sudeckiej z lampką szampana i melodiami w wykonaniu zespołu kameralnego, a dziś to nie wystarczy i musi koniecznie być bankiet na całego????!!!!
~politykier 5-01-2010 15:49
To już ostatni suty bankiet pana prezydenta, coś w rodzaju pożegnania, dlatego taki suty...
~andi2007 5-01-2010 15:55
A na zdjęciu nr.22 -jakaś twarz opuchnięta z jakiegoś powodu-Kto to taki?
~ 5-01-2010 16:05
kiedy nam zagra :[
~czynownik 5-01-2010 16:06
Nasz prezydent także w doborze jadłospisu przoduje:"nadziewane babeczki, tartinki,sałatki, galarety, auszpiki, szynka faszerowana,piersi z kurczaka i liczne słodkości". Takiego menu to nawet w schronisku Brata Alberta nie mają...
~J@ck 5-01-2010 16:08
Sami swoi ...na krzywy ryj .. jak zwykle najeść się za darmochę ,poklepać po plecach ,baśnie pana Andersena -Obrębalskiego i pożal się Boże jego świty ,wybory niedługo .ekipa się zmieni oby na lepsze dla tego" hipermarketmiasta"......
~koko 5-01-2010 16:17
Tak się bawi elita JG tylko za czyje i za "CO!!!!!!!!!"
~Do wątpiący 5-01-2010 16:48
Co ty godosz, Czernow lubi takie imprezki. Na tej imprezce też była. A w jakim stanie ekonomicznym jest firma w której pracuje????????
~ 5-01-2010 16:53
A dla nas podwyżki
~andi2007 5-01-2010 16:56
POPATRZCIE na zdjęcie nr 33 !!! Tak z tyłu usmiecha się PROSIACZEK z bardzo znanej bajki !!!!!
Samuel 5-01-2010 16:59
Rzeczywiście, ta żenująca reklama tego całego stowarzyszenia JAK to już było dno dna i pasowało jak pięść do nosa. Ten pan Krzaczkowski mógłby nauczyć się chodzić w garniturze. Szkoda tylko na to młodziutkiej aktorki Ani Ludwickiej, której talent rozmienia się na drobne.
~Tutejszy 5-01-2010 17:14
Kto mi powie ile ta darmowa, dla niektorych, imprezka kosztowała i kto za to płaci? A może w przyszłości taką kasę przeznaczyć na biedne dzieci a Ci co tam byli dołożyli by coś ze swoich i tak wysokich dochodów? -\"Panie Prezydencie- Pan sobie tutaj urządzasz imprezy a ludzie goreją...\"
~przeciętna jeleniogórzanka 5-01-2010 17:17
No tak, jeleniogórskie Vip-y ZAWSZE zorganizują DLA SIEBIE jakąś imprezkę. Szkoda, że tylko o sobie pamiętają i o SWOJE tyłki potrafią zadbać. Przeciętniaczki mają pracować i na tyłkach w domu siedzieć! A w porywach zaliczyć pub lub dyskotekę, gdzie tylko po mordzie można oberwać. Bo przeciętniaczki w JG to motłoch przecież, który ma cicho siedzieć i finansować imprezki panów i władców. Nie pamiętam, kiedy w JG była zorganizowana fajna masowa impreza.
~Tutejszy 5-01-2010 17:23
Przeleciałem zdjęcia. To dziwne ,że w JG jest zawsze ta sama grupa zasłużonych.Bywają i fotografują się na każdej imprezie.
~galla 5-01-2010 17:27
~xxx 5-01-2010 17:43
jakie VIPy??? biurokraci żerujący na naszych podatkach i jak widać na zdjęciach nie żałują sobie naszych pieniędzy.Może wystarczyłoby zaprosić tych ludzi do ratusza czy gdzieś do kolegium karkonoskiego i przy małym poczęstunku(herbata,kawa,ciasto) omówić miniony rok a tu jak nie hotel merkury to pałac w łomnicy albo paulinum dla mnie i jest to moja prywatna opinia to jest okradanie podatników.Gdyby do takiej sytuacji doszło w państwowym zakładzie gdzie prezes za firmowe pieniądze postawiłby sobie willę został by skazany za sprzeniewierzenie środków publicznych i może poszedłby siedzieć.A tu co!!! Prezes naszego przedsiębiorstwa jakim jest Jelenia Góra pan Obrębalski wydaje co rusz nasze "zakładowe" pieniądze na bankiety itp. a jak by spytać o sytuację naszego miasta to nic tylko jest coraz lepiej zawsze tylko lepiej co rok nowe inwestycje gładkie gadki ,a co dzieje się z naszym miastem każdy widzi,po prostu ZDYCHA. WSTYD
~MORDECZKA- 5-01-2010 17:50
NIE WIEM CO TO ZA vip NA ZDJĘCIU NR 30 ALE TO ZDJĘCIE BUDZI KONTROWERSJE... OGÓLNIE ŻAL
~malami 5-01-2010 18:08
Pan Prezydent jak co roku zaprasza kolegów na imprezę. Tak to u nas jest. A co do Marcina Wyrostka to nie ma o czym mówić to niekwestionowany talent. Mam nadzieję, że zobaczymy go jeszcze w Jeleniej Górze w szerszym gronie. Jeżeli natomiast chodzi o stowarzyszenie JAK to należy ich wspierać chcą coś robić w tym mieście. Ale jak zwykle u nas prowincjonalność, zawiść żeby nikomu się nie udało. Wstyd!!!!
obserwatorkomentator 5-01-2010 18:28
ZOSIA. CZ. ZNANA BYWALCZYNI PROWINCJONALNYCH SALONÓW TO SĄ VIPY ŻENADA DO DLATEGO NIE MA WYPŁAT W "BENELUXIE" BYŁA SKŁADKA NA IMPREZE
~fiszu 5-01-2010 19:03
a co to za VIP`y?? oprócz Majki, Marcina i Obrębalskiego jakoś żadnego nie znam ... może to jakiś półświatek??
~wie39 5-01-2010 19:36
żrą i chleją a podatnicy za to zapłacą
~ToTo 5-01-2010 20:11
A ja także tam byłem i toast noworoczny piłem i to za swoje, bo też płacę podatki. Kieruję dużą firmą i organizuję takie spotkania dla swoich pracowników. Niestety wszystkich nie da się zaprosić. Dla wszystkich chętnych są organizowane imprezy masowe, występy na Placu Ratuszowym z fajerwerkami i nie tylko, Opłatek Cieplicki i wiele, wiele innych. Życzmy sobie wszystkiego najlepszego w Nowym 2010 roku a nie zaczynajmy od pretensji.
tom_ 5-01-2010 20:21
Fajnie, że dajecie filmiki bo więcej widać niż na zdjęciach nawet jak jest gorsza jakość.
~Ja 5-01-2010 20:31
Występ Marcina to po prostu była rewelacja. Zdolny, skromny i bardzo sympatyczny mlody człowiek. Ma teraz swoje pięć minut i mam nadzieję że je wykorzysta, a po tym wszystkim się nie zmieni. Mam też nadzieję że będzie częstym gościem na uroczystościach w Jeleniej Górze. Szkoda że po tych pięknych wrażeniach zanudzono nas projekcją multimedialną i występem grupy JAK. Pewnie to też młodzi i zdolni ludzie, ale to nie bylo miejsce ani okazja na promowanie tego stowarzyszenia. Życzę wszystkim samych lepszych dni w 2010 roku.
~ 5-01-2010 20:45
A Stasia Nagajka nie zaprosili ?
boberus2 5-01-2010 21:14
Ciekawe dlaczego Marcina wcześniej nie zapraszali na takie imprezy, a koszt tej balangi mogli by wpłacić na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, byłby z tego lepszy pożytek i na pewno bez kaca
~Matysiak 5-01-2010 21:19
A co z tego spotkania ma mieć w 2010 roku ZWYKŁY JELENIOGORZANIN !!!!!!!! Jestem obużony taką hecą w czasie gdy nęka się nas wszelkimi podwyżkami, a to za wodę, gaz światło, czynsz, parking itp to szlak człowieka trafia jak widzi taki spęd zadowolonych z siebie. Więcej pokory bo to w końcu za nasze ciężkie pieniądze. Mniej uśmiechu więcej PRACY PRACY i PRACY a jak będą faktyczne a nie wirtualne efekty to wówczas na stadionie dla wszystkich należało by użądzić spotkanie bo toż my Wszyscy stanowimy sól tej ziemi a nie vipy bo coż oni warci bez NAS !!!!!? Pozdrawiam zwykłych Jeleniogórzan i życzę spelnienia zamiarów w 2010 roku.
~Polacy rozrzutni? 5-01-2010 21:41
A ja teraz cos wam powiem: zyje w kraju o wiele lepiej usytuowanym finansowo, niz Polska. A do tego jeszcze w bogatym, niezadluzonym miescie. I z racji mojego zatrudnienia (sluzba zdrowia przy urzedzie miasta ) otrzymuje czasami zaproszenie na takie podobne, noworoczne spotkanie. I wiecie, co, drodzy Rodacy? przyjecie wyglada tak: pan Burmistrz przemawia i zyczy dobrego roku, muzyczka przygrywa, a do jedzenia jest sztrucla z bakaliami, jest kawa i herbata oraz napoje zimne bezalkoholowe.Postoimy, poprzegryzamy sztrucli, posiorbiemy tej kawki i idziemy do domu. A w Polsce jakos tak inaczej....dostatniej...wystawniej...ale kto za to placi???
~ja 5-01-2010 21:49
Jakie miasto taka elita...pożal się Boże...
~sumienie 5-01-2010 22:11
Nie zaczynamy od pretensji, ale przykro patrzeć na tak wystawne spotkania które nie są \"konieczne i niezastąpione\", kiedy wiele osób traci pracę, wszędzie słychać słowo \"kryzys\" a bezrobocie ma sięgnąć 12% według prognoz. Tym bardziej, że jakoś inne miasta potrafią ograniczać niepotrzebne wydatki (czyt. skromny wrocławski Sylwester) aby nie podburzać i tak słabych nastrojów społecznych. Taki PR pokazuję jaki szacunek i jak bardzo liczą się z opinią publiczną radni w JG. Jak widać nie liczą się chyba w ogóle.
~Marcino5000 5-01-2010 22:19
Kto zapłaci za imprezkę , Obrębalski jako dziekan AE był bardziej skromny.
~do Tejo 5-01-2010 22:23
Cieszę się, że w swoim filmiku wyeksponował pan muzykę, napitki i jedzonko, bo jedynie to było tam warte uwagi.
~ 5-01-2010 23:12
hmm ciekawe kto po tych "toastach" z uczestników kierował samochodem?? hmmm
~hm 6-01-2010 0:43
jak oglądam ten film to mam wrażenie że zaraz przyśnią mi się koszmary :|
~Polityk 6-01-2010 0:50
Nie no to teraz widać. A myślałem że Wyrostek ma charakter, ale jednak nie zagra dla każdego...... zobaczymy . chyba ogarnięty jest, wyrostek masz talent ale czy masz godność, obys tak dalej nie grał jak będą chcieli. Nie no ale zasłużony jesteś dla Jeleniej Góry wybitnie. Chyba sie zapominasz chłopie. Pozdrawiam. Wiesz mi nic nie mam do twojego talentu, ale nie szmać się, chcieli to im zagrałeś, powiedz mi jeszcze że za grosze to jestes f...r na wystepach dla ..... włąsnie dla kogo . Pozdrawiam. Ogarnij sie zanim bedzie za póżno
~Gość 6-01-2010 8:20
..." Gdy Titanic tonął też orkiestra grała".
~obrzydliwe 6-01-2010 10:29
W obliczu sytuacji kryzysowej, bezrobocia i ogolnej biedy, gdzie rencisci i samotne matki nie sa w stanie wykupic niezbede leki albo zaplacic rachunki za wode czy gaz jest NIEMo...lNYM pokazywanie, jak suto i wystawnie oraz za darmo napychane sa brzuchole decydentow tego miasta.Wiem, ze niektorych nie stac na chleb z kielbasa zwyczajna, a tu pokazuje sie-wielokrotnie-kamera uginajace sie pod luksusowym zarciem stoly. Ob-rzy-dli-we!!!!bleeeeeeeee
~sirien 6-01-2010 20:21
najlepszy jest ten, co go tak promuja, co na rowerze jezdzi. wpycha sie teraz na wszystkie imprezki a kim on w ogole jest? Przejezdzam duuuuzo wiecej na rowerze i nie robie z tego hecy, zreszta nie ja jedna. Marny bolek
~JELENIOGÓRZANKA 6-01-2010 20:34
MARCIN WYROSTEK powinieneś zagrać dla wszystkich jeleniogórzan, jesteś to winny swoim ziomalom. Moznaby zorganizować masową imprezę np. na lotnisku, lub Pl.Ratuszowym, tam gdzie mogliby Cię usłyszeć zwykli ludzie. Jak ochłoniesz mam nadzieję, że doczekamy się koncertu.
~Zwykły Jeleniogórzanin 6-01-2010 21:36
Szkoda że w Jelonce bądz w Dami nie zapowiedzieli tydzień wcześniej tego żalosnego spotkania bo by się DZIAŁO. Można sobie wyobrazić jak pod hotel przybywaja emeryci, renciści i ostatnio zwolnieni z pracy, samotnie wychowujące dzieci matki, oraz pracujący za 800, 900 zł. Ciekawe co wówczas by powiedział prezydent i vip-y, ktoś dobrze napisał : jakie miasto takie vip-y"
~ 7-01-2010 21:13
No i po co miałby prezydent zapraszać takich mieszkańców jak tylko potraficie marudzić, narzekać i obrażać innych. Widać to po tych postach. Woli spędzać czas w gronie kulturalnych ludzi.
~ 8-01-2010 12:20
Nikt nikogo nie obraza. Fakty mowia za siebie: biedne miasto, bezrobocie i wiele, wiele innych problemow, a "wazni panowie tudziez wazne panie" napychaja brzuchole i jeszcze sie tym obnosza...filmuja pelne michy i kielichy...niesmaczne.
~szok...... 8-01-2010 16:11
Obrebalski trzeźwy???
~fala 9-01-2010 7:46
Ten pan z wąsem, na zdjęciu nr 22 , ma DUŻO do przemyślenia i oby wyciągnął wnioski !!!!!!!
~Maro 12-01-2010 19:30
Jeleniogórskie VIPy? Ja na zdjęciu widzę paru lumpów i trochę więcej cwaniaków. Biedne to nasze miasto...
~Kizior 20-01-2010 17:54
Ponoć Wielki Solista dostał za Ten hotelowy występ akordeonowy z muzyk barową 5000zl?
~Ola 20-01-2010 17:58
Z przykrością musze stwierdzić , ze gust , a raczej "Bezguście" Jeleniogórskich VIP ów o raz nieumiejętność godnego zachowania się w czasie występu artystów z górnej półkie a nie Telewizora jest raząca , cóż poradzić gdy między przełykaniem ślinki a caluskami i błogosławieństwem biskupa trzeba stawić czoła sztuce wyższej niż koltet na akordeonie. Brak poszanowania dla pracy młodych Twórców. powyższy atykuł jest tendencyjny i pozbawiony obiektywizmu. Najlepiej obsmarować coś czego się kompletnie nie zrozumialo prawda Panie K?
~Sylwia223 20-01-2010 18:18
Kiedy w tej waszej przeambicjonowanej dziennikarskiej jeleniogórskiej społeczności pojawi się ktoś kto o kulturze potrafi pisac i ją rozumie?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group