Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 10216
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W Nowy Rok z akordeonem i miłością! VIDEO

Wtorek, 5 stycznia 2010, 14:40
Aktualizacja: Środa, 6 stycznia 2010, 8:11
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: W Nowy Rok z akordeonem i miłością! VIDEO
Fot. TEJO
Fenomenalny minirecital Marcina Wyrostka, wirtuoza akordeonu, pozostanie najlepiej zapamiętanym wydarzeniem spotkania noworocznego jeleniogórskich VIP–ów, którzy dziś w Hotelu Mercure, przy zastawionych stołach, życzyli sobie pomyślności na kolejne 12 miesięcy.

Około 200 zaproszonych gości przybyło dziś do sal Hotelu Mercure, aby dorocznym zwyczajem, podsumować rok miniony i wznieść noworoczny toast. Wszystkich witał gospodarz spotkania Marek Obrębalski, prezydent miasta, w asyście Katarzyny Młodawskiej, naczelniczki wydziału promocji i informacji. W różnych rytmach przygrywał zespół dęty Jelonka Brass Band.

Pojawili się naczelnicy wydziałów, dyrektorzy szkół i placówek kultury, prezesi różnych firm, przedstawiciele służb mundurowych, duchowni a także zasłużeni dla miasta jeleniogórzanie. Imprezę noworoczną prowadził Jerzy Zębik z wydziału promocji. Rok miniony podsumował Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry. Podkreślił, że z fazy załatwiania formalności przechodziliśmy w 2009 roku do realizacji poszczególnych inwestycji, które w roku bieżącym zaczną powoli wyrastać w mieście.

Szef miasta długo wymieniał wszystkie projekty, jakie udało się zrealizować w Jeleniej Górze. Zaznaczył, że był to rok wielu udanych wydarzeń, z których bardzo dużo zapadło głęboko w pamięć mieszkańców. Na pewno w pamięć obecnych na spotkaniu na długo zapadł występ laureata programu „Mam talent!” Marcina Wyrostka. Wirtuoz akordeonu oczarował wszystkich brawurowym wykonaniem jednej z części „Czterech pór roku” Vivaldiego.

Później zgromadzeni usłyszeli porywającą interpretację ”Libertanga” Piazolli oraz utwór muzyki bałkańskiej. Marcin Wyrostek okazał się nie tylko świetnym muzykiem, lecz także doskonałym showmanem. Podczas występu (dwa utwory zagrał stojąc), grał nie tylko na klawiszach. Rytm wybijał uderzając w obudowę akordeonu, a także pstrykał do taktu. Szczere i w pełni zasłużone brawa!

Przy okazji spotkania obdarowano także wyróżnionych przez ministra kultury twórców fotografii Ewę Andrzejewską i Wojciecha Zawadzkiego. Za promocję miasta i wyniki podziękowano także kolarce górskiej Mai Włoszczowskiej. Przekazano też nowy eksponat szklany Muzeum Karkonoskiemu, a jego dyrektor Gabriela Zawiła podziękowała Markowi Obrębalskiemu za wyjątkową troskę o placówkę.

W programie była też – zdaniem wielu zupełnie niepotrzebnie – długa i nudnawa prezentacja stowarzyszenia JAK (jeleniogórskiej alternatywy kulturalnej). Zewsząd słychać było głosy niezadowolenia z przeciągającej się uroczystości, a występu wysłuchano raczej tylko z grzeczności, a nie z ciekawości. Można odnieść wrażenie, że zapraszając stowarzyszenie do występu przy tej okazji organizator zrobił JAK raczej niedźwiedzią przysługę. Prezentowany występ wymagał skupienia i śledzenia tekstu, co w tłumnej i gwarnej sali było niemożliwe.

Długo oczekiwany toast za pomyślność w Nowym Roku 2010 wzniósł Marek Obrębalski, prezydent miasta. – Niech będzie to rok miłości! – mówił udzielając błogosławieństwa ks. dziekan Bogdan Żygadło. Później zebrani składali sobie życzenia stukając się kieliszkami z szampanem, winem i sokami. Smakowano różnorodne tartinki, nadziewane babeczki, sałatki, galarety, auszpiki, szynkę faszerowaną chrzanem, piersi kurczaka na gorąco oraz liczne słodkości, specjały szefa kuchni Hotelu Mercure.

Obejrzyj video, posłuchaj Marcina Wyrostka!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (50)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group