Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 7615
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W Norwidzie zmagali się z… kostką Rubika

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 15 grudnia 2015, 8:34
Aktualizacja: 8:38
Autor: Org
Fot. Archiwum Szkoły
W jeleniogórskim II LO im. C. K. Norwida odbyły się pierwsze zawody w układaniu kostki Rubika 3x3x3 na czas. W turnieju wzięło udział 10 zawodników. Okazało się, że są to wielcy pasjonaci tej dyscypliny, a niektórzy z nich układają kostkę w każdej wolnej chwili, nawet… na lekcjach pod ławką.

Podczas zawodów każdy miał pięć prób. Zwycięzca został wyłoniony na podstawie średniej z trzech środkowych wyników. Został nim Bartek Tkaczyk z klasy 2E, który uzyskał średni czas 33,25 sekundy, a najlepszy jego czas to 26,31 sekundy. Na podium znaleźli się jeszcze: Michał Boczula – 2 miejsce – średnia 37,38 s oraz Sebastian Zaród – 3 miejsce – średnia 41,39 s, również z klasy 2E. Wśród zawodników była jedna dziewczyna. Wiktoria Wróblewska uzyskała średni czas 56,59 s, a jej najlepszy wynik to 46,30 s.

Uczestnicy zaprezentowali również różne rodzaje kostek, które także potrafią ułożyć. Zwycięzca zapytany, od kiedy układa kostkę powiedział: Zacząłem układać pod koniec klasy pierwszej, po tym jak pan od matematyki powiedział nam, że każdy, kto w trakcie lekcji ułoży kostkę Rubika dostanie szóstkę. Jest to według mnie świetne zajęcie rozwijające pamięć i skupienie."

Zawody przy pomocy uczniów klasy 2E przygotował i przeprowadził nauczyciel matematyki Grzegorz Troć.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group