Czwartek, 25 lutego
Imieniny: Cezarego, Wiktora
Czytających: 7523
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W „Norwidzie” matma poszła jak z płatka. Jutro – języki

Czwartek, 5 maja 2011, 14:14
Aktualizacja: Piątek, 6 maja 2011, 8:01
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: W „Norwidzie” matma poszła jak z płatka. Jutro – języki
Fot. Agrafka
Okrzykom entuzjazmu nie było końca podczas dzisiejszego egzaminu maturalnego z matematyki. Jednak nie wszyscy uczniowie cieszyli się, że musieli zdawać właśnie ten przedmiot, obowiązkowy od ubiegłego roku dla wszystkich. Narzekano tylko na zadania z rachunku prawdopodobieństwa. Kolejne egzaminy – jutro.

W II Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida przystąpiło do egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie podstawowym 176 uczniów z liceum dziennego, wieczorowego oraz z wcześniejszych lat.

– Pierwszy raz w „zimie” zdawaliśmy matury. Według nowych zasad każdy uczeń, już absolwent, musiał podejść do matury z matematyki. Możliwe, że uczniowie klas matematyczno-fizycznych mieli łatwiej niż uczniowie klas humanistycznych, jednak wszyscy wyszli z egzaminu zadowoleni. Mówili, że była to łatwiejsza matura z niż języka polskiego, także mam głęboką nadzieję, że będzie to dobry egzamin maturalny, ale musimy poczekać na wyniki – powiedziała Jadwiga Dąbrowska, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze.

– Matura z matematyki poszła mi na pewno lepiej niż próbna, ale też uważam, że była trudniejsza niż w ubiegłym roku. Może poziom nie był zbyt wysoki, ale było dużo zadań z prawdopodobieństwa udowadniania, czego licealiści bardzo nie lubią. Mam nadzieję, że wyniki będą dobre - powiedziała Ewelina z Piechowic, maturzystka.

Dla uczniów z klas matematyczno-fizycznych matura z matematyki na poziomie podstawowym nie sprawiła większych trudności – No malina! Na pewno będzie „stówa”. Żadne z zadań mnie nie zaskoczyło. Więcej było tych zbyt prostych niż o jakiejś wybitnej trudności. Potrzebuję tych punktów, aby się dostać na studia, także jestem bardzo szczęśliwy – powiedział Michał z Cieplic.

Jutro maturzystów czeka egzamin z wybranego języka obcego. Dalsza część matury – od przyszłego poniedziałku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group