Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 8514
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Norwidzie – Bóg mordu i Kolacja dla głupca

Wtorek, 12 listopada 2013, 6:34
Aktualizacja: 6:38
Autor: Org
Jelenia Góra: W Norwidzie – Bóg mordu i Kolacja dla głupca
Fot. Archiwum Teatru
Teatr im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze przygotował dla widzów na koniec tygodnia dwie propozycje. "Boga mordu" można zobaczyć 14 listopada o godz. 19.00 oraz 17 listopada o godz. 17.00. A 15. i 16. listopada o godz. 19.00 teatr zaprasza na Kolację dla głupca". Na każdy ze spektakli mamy dla Czytelników po jednej podwójnej wejściówce – do odbioru w kasie teatru na hasło Jelonka.com, godzinę przed przedstawieniem.

Jasmina Reza „Bóg mordu”: reżyseria i scenografia: Bogdan Koca, przekład: Barbara Grzegorzwska. Występują: Elwira Hamerska-Kijańska, Małgorzata Osiej – Gadzina, Jarosław Góral, Piotr Konieczyński.
To historia dwóch małżeństw, które spotkały się by w cywilizowany i kulturalny sposób rozwiązać problem swych dzieci. Jednakże z każdą chwilą emocje biorą górę a nasi bohaterowie chcąc nie chcąc ujawniają gorzką prawdę o sobie. Czy spotkanie okaże się najgorszym dniem w ich życiu?

Francis Veber „Kolacja dla głupca”: reżyseria: Stefan Szaciłowski, scenografia: Władysław Wigura. Występują: Marta Kędziora, Magdalena Kępińska, Piotr Konieczyński, Jarosław Góral, Jacek Grondowy, Jacek Paruszyński / Bogusław Siwko, Tadeusz Wnuk.
„Kolacja dla głupca” to inteligentna komedia, satyra na francuską klasę średnią, z której przywarami autor rozprawia się bezlitośnie. Jej największe atuty, to nakreślone wyrazistą kreską sylwetki bohaterów, misterna intryga i dowcipne dialogi oraz wartka akcja z zaskakującymi pointami. Słowem – doskonała zabawa z odrobiną refleksji…

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group