Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 2336
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: W Mysłakowicach obligacje na szkołę?

Środa, 28 marca 2018, 8:44
Autor: WAC
Mysłakowice: W Mysłakowicach obligacje na szkołę?
Fot. Użyczone
Radni Mysłakowic na najbliższej sesji Rady Gminy zdecydują czy samorząd wyemituje warte 1,5 miliona złotych obligacje. Kwota ta jest potrzebna samorządowi, aby rozpocząć budowę szkoły.

O tym, że w Mysłakowicach trzeba wybudować szkołę, w gminie przekonani są w zasadzie wszyscy. Obecnie podstawówka funkcjonuje w pałacu króla Prus Fryderyka Wilhelma III. Warunki nauczania w zabytkowym obiekcie (w tym brak odpowiedniej bazy sportowej) nie przystają do standardów XXI wieku.

Realizacja planów budowy nowego obiektu długo pozostawała z przyczyn finansowych poza zasięgiem lokalnego samorządu. Dopiero niedawno po tym, jak Gmina Mysłakowice odbudowała swoją płynność finansową i odzyskała zdolność sięgania po rynkowe instrumenty finansowe, odważnie zaczęto myśleć o realizacji inwestycji oświatowej.

Koszty obiektu, który powstanie na działce w pobliżu siedzib Ośrodka Zdrowia i Gminnego Ośrodka pomocy społecznej wycenia się na 20-25 milionów złotych, a same prace projektowe na 1,5 mln zł. Dlatego wójt Michał Orman złożył do biura Rady Gminy projekt uchwały, która w części dotyczącej budowy nowej szkoły w Mysłakowicach zawiera propozycję emisji obligacji komunalnych w kwocie 1,5 mln zł w celu sfinansowania prac projektowych oraz uzyskania pozwolenia na budowę nowego kompleksu.

Jeśli radni dadzą zielone światło planom wójt, to dokumentacja projektowa i pozwolenie na budowę będą gotowe we wrześniu 2019 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group