Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 6246
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W Mysłakowicach obligacje na szkołę?

Wiadomości: Mysłakowice
Środa, 28 marca 2018, 8:44
Autor: WAC
Fot. Użyczone
Radni Mysłakowic na najbliższej sesji Rady Gminy zdecydują czy samorząd wyemituje warte 1,5 miliona złotych obligacje. Kwota ta jest potrzebna samorządowi, aby rozpocząć budowę szkoły.

O tym, że w Mysłakowicach trzeba wybudować szkołę, w gminie przekonani są w zasadzie wszyscy. Obecnie podstawówka funkcjonuje w pałacu króla Prus Fryderyka Wilhelma III. Warunki nauczania w zabytkowym obiekcie (w tym brak odpowiedniej bazy sportowej) nie przystają do standardów XXI wieku.

Realizacja planów budowy nowego obiektu długo pozostawała z przyczyn finansowych poza zasięgiem lokalnego samorządu. Dopiero niedawno po tym, jak Gmina Mysłakowice odbudowała swoją płynność finansową i odzyskała zdolność sięgania po rynkowe instrumenty finansowe, odważnie zaczęto myśleć o realizacji inwestycji oświatowej.

Koszty obiektu, który powstanie na działce w pobliżu siedzib Ośrodka Zdrowia i Gminnego Ośrodka pomocy społecznej wycenia się na 20-25 milionów złotych, a same prace projektowe na 1,5 mln zł. Dlatego wójt Michał Orman złożył do biura Rady Gminy projekt uchwały, która w części dotyczącej budowy nowej szkoły w Mysłakowicach zawiera propozycję emisji obligacji komunalnych w kwocie 1,5 mln zł w celu sfinansowania prac projektowych oraz uzyskania pozwolenia na budowę nowego kompleksu.

Jeśli radni dadzą zielone światło planom wójt, to dokumentacja projektowa i pozwolenie na budowę będą gotowe we wrześniu 2019 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group