Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 7803
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Muflonie zmuszeni są przejść do internetu

Poniedziałek, 22 marca 2021, 9:14
Aktualizacja: 9:17
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: W Muflonie zmuszeni są przejść do internetu
Fot. Przemek Kaczałko (archiwum)
Miejski Dom Kultury Muflon, podobnie jak pozostałe placówki kultury - muszą dostosować się do rządowych obostrzeń i ponownie zamknąć drzwi dla gości z zewnątrz. Nie oznacza to jednak, że placówka zaprzestaje działania - planowany na minioną niedzielę Rodzinny Poranek będzie dostępny w internecie.
Poranek będzie w formie online. Przykro nam, że nie mogliśmy się spotkać z dziećmi i ich rodzicami w Muflonie - wszystko było już dopięte na ostatni guzik - powiedziała Agnieszka Gierus z MDK Muflon. - Przygotowujemy już poranek online, który odbędzie się 28 marca o godz. 12:00 na naszym Facebooku. Piszemy piosenkę, nauczymy podstawowych figur oberka, czyli polskiego tańca ludowego, nagrywamy spektakl czarnego teatru, zmieniamy warsztaty na takie, które każdy z nas będzie w stanie wykonać w domu. Tematyka będzie wiosenno-wielkanocna - dodała jedna z prowadzących Poranki Rodzinne w MDK Muflon.

W trakcie warsztatów będzie można wykonać wielkanocne jaja.

Chcemy, aby to były rzeczy, które są łatwo dostępne. Do jajek na patyku będą potrzebne długie patyczki do szaszłyków, kartka papieru z bloku technicznego lub innego sztywnego, skrawki kolorowego materiału, klej, nożyczki, a jeśli ktoś chce to również kolorowe kamyczki lub brokat do ozdoby - dodała A. Gierus.

Ponowne zamknięcie domów kultury zmienia kolejne plany Muflonu.

W planie było pierwsze z cyklu spotkanie autorskiego pomysłu Marcina Swekleja - Poezja na prowincji. Możliwe, że to również uda nam się przygotować w formie online, bo zależy nam, żeby nie tracić kontaktu z dziećmi i dorosłymi. W formie zdalnej będą się też odbywać zajęcia wokalne i nauka gry na gitarze oraz perkusji - informuje Agnieszka Gierus.

Twoja reakcja na artykuł?

5
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
13%
Nudzi
6
40%
Smuci
2
13%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group