Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 10120
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W mieście kolejna osoba zarażona koronawirusem

Czwartek, 7 maja 2020, 15:31
Aktualizacja: Sobota, 9 maja 2020, 10:42
Autor: UM Jelenia Góra
Jelenia Góra: W mieście kolejna osoba zarażona koronawirusem
Fot. Miroslava Chrienova z Pixybay
W statystykach osób zainfekowanych wirusem COVID w mieście i powiecie przybyła jedna (mieszkaniec Jeleniej Góry), stąd liczba chorych zwiększyła się do 264 (165 miasto). Liczba osób na kwarantannie – 277, w nadzorze sanitarnym – 29. Szczęśliwie nie ma zmian z liczbie osób zmarłych, w mieście i powiecie od początku epidemii stwierdzono 13 przypadków zgonów ze względu na COVID–19.

Kontynuowane jest testowanie zakażonych w ZOL przy ul. Żeromskiego oraz w domu opieki w Wojcieszycach – dziś (7.05) spodziewane są kolejne wyniki. Przeprowadzanie testów w tych ośrodkach wynika z relatywnie dużej skali zachorowań w minionym okresie i obecnie przeprowadzane testy mają zweryfikować, czy proces zakażeń już się tam zakończył.

Do szpitala dotarły ostatnie wymazy z pulmonologii, okazały się negatywne, więc oddziały pracują w komplecie, następuje „odmrażanie” kolejki chorych oczekujących na planowe zabiegi. Żadna ze służb angażowanych w walkę z epidemią – Straż Miejska, GOPR Straż Pożarna ani Policja - nie odnotowała incydentów z tym związanych. Policja sprawdziła, czy wszyscy poddani kwarantannie (619 osób) są obecni w miejscu zamieszkiwania. W przypadku 5 osób stwierdzono absencję, trwa wyjaśnianie jej przyczyn, ewentualnie zakończy się to nałożeniem sankcji w przypadku nieusprawiedliwionego oddalenia się z miejsca kwarantanny.

Granicę przekroczyło: 43 obywateli RP, 6 cudzoziemców, 29 pojazdów, dwie osoby zostały skierowane na kwarantannę domową.

Szpital odnotował także jeden transport pacjenta z Niemiec, który karetką został przewieziony na SOR. Zgodnie z przepisami w takim przypadku strona polska musi przyjąć swojego obywatela, szpital „przekserował” transport do szpitala w rejonie zamieszkiwania chorego, co także pozostaje w zgodzie z przepisami.

Na marginesie: Czesi uregulowali procedury przemieszczania się po swoim terytorium i są one klarowne. Przyjmują pracowników z zagranicy tylko wtedy, kiedy mogą się oni legitymować badaniami, iż nie są nosicielami wirusa (ważnymi przez miesiąc). W przypadku przejazdów tranzytem, bądź uczestnictwa w krótkim spotkaniu biznesowym obcokrajowiec wjeżdżający do Czech musi okazać wynika badania – wówczas ważny on jest przez 7 dni. W przypadku Polski nadal oczekujemy na podobne działania, które będą miały praktyczne znaczenie dla odmrażania gospodarki.

Twoja reakcja na artykuł?

26
55%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
8
17%
Smuci
2
4%
Złości
10
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group