Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6466
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W MDK "Jelonek" śpiewali na melancholijną nutę

Niedziela, 20 listopada 2011, 14:57
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 listopada 2011, 15:17
Autor: RED
JELENIA GÓRA: W MDK "Jelonek" śpiewali na melancholijną nutę
Fot. RED
Koncert jesienny, na który złożyły się kompozycje i teksty nieżyjących już twórców, zabrzmiał wczoraj wieczorem w Młodzieżowym Domu Kultury „Jelonek”. Wzruszeń i dobrej muzyki nie zabrakło.

Wykonawców i przybyłych słuchaczy przywitała Danuta Sitek, dyrektor placówki. Karol Wojtyła, Czesław Niemen, Jonasz Kofta, Krzysztof Klenczon, Jacek Kaczmarski, Ewa Cassidy, Agnieszka Osiecka, Ryszard Riedel – to „nieobecni” bohaterowie wczorajszego wieczoru z muzyką. Postacie twórców, których już nie ma wśród żywych, a których muzykę i teksty zna niemal każdy, przybliżył publiczności Maciej Cytarzyński, instruktor z Młodzieżowego Domu Kultury „Jelonek” zapowiadając przy okazji poszczególnych wykonawców.

A na estradzie MDK wystąpili młodzi adepci muzyki. Zespół „Paka Buziaka”, którego opiekunem artystycznym jest Wiesław Kowalewski, wykonał utwory z repertuaru Czesława Niemena („Sen o Warszawie”, „Pod papugami”), Jonasza Kofty („Pamiętajcie o ogrodach”) oraz Krzysztofa Klenczona („Nikt na świecie nie wie… „). Dziewczęta z „Paki…” zaśpiewały także pieśń do słów Karola Wojtyły (późniejszego papieża Jana Pawła II) zatytułowaną „W mroku jest tyle światła”.

Oklaskiwano także Patrycję Skurupińską (opiekunka – Renata Kryńska z MDK) za „Modlitwę o wschodzie słońca” Jacka Kaczmarskiego, Andżelikę Soliło (opiekunka Dorota Zamojcin) za „Dłoń” Jarosława Kukulskiego, oraz Paulinę Bocian (także pod opieką D. Zamojcin), która zaśpiewała piosenkę „Autumn Leaves” Ewy Cassidy. Za wykonanie dwóch piosenek z tekstem Agnieszki Osieckiej („Cyrk nocą” i „Ludzkie gadanie”) brawa dostała Ewa Kobielska (opiekunka Renata Kryńska), zaś za piosenkę „Do kołyski” z repertuaru Ryszarda Riedla i grupy Dżem nagrodzono oklaskami Natalię Droń (także przygotowaną przez Renatę Kryńską). Pecha miała Martyna Dukowicz, która nie mogła wystąpić z powodu problemów technicznych.

Na finał tego melancholijnego wieczoru Emilia i Ida Kobielskie zaśpiewały nostalgiczną piosenkę z repertuaru Wioletty Villas „List do matki”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group