Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 8133
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: W Łomnicy już czuć magię świąt

Poniedziałek, 27 listopada 2017, 7:24
Aktualizacja: Wtorek, 28 listopada 2017, 6:02
Autor: Joanna
Region: W Łomnicy już czuć magię świąt
Fot. Joanna
Na Folwarku w Pałacu Łomnica w miniony weekend (24 i 25 listopada) odbył się Kiermasz Adwentowy. Uruchomiono też „Stodołę Świątecznej Magii”, gdzie panował iście świąteczny klimat. Można było nawet spotkać św. Mikołaja…

Podczas łomnickiego kiermaszu stragany uginały się pod ciężarem świątecznych dekoracji i kulinarnych wyrobów. Kiermasz przyciągnął mnóstwo turystów zagranicznych. Chętnie przybyli również okoliczni mieszkańcy.

To impreza, podczas której oferowane produkty wyróżniają się niepowtarzalnym wykonaniem, gdyż są robione ręcznie. Na stoiskach królowały bombki i inne ozdoby choinkowe. Pojawiło się mnóstwo dekoracji wykonanych z naturalnych materiałów, między innymi całkiem sporych rozmiarów choinki zbudowane z szyszek. – Wykonanie takich ozdób wymaga poświęcenia sporej ilości czasu, trwa nawet kilka miesięcy. My przygotowywaliśmy się pół roku – opowiadali wystawcy jednego ze stoisk. Z całą pewnością na powstanie takich zdobionych rozmaitości wpływa również i pomysłowość, i zręczności manualne. Trzeba podkreślić, że wszystkie oferowane produkty podczas kiermaszu to wyroby rękodzielnicze. Ludzie poszukują czegoś pomysłowego, chętnie kupowane są malowane bombki. Zainteresowaniem cieszyły się także szyszkowe rozmaitości. Doceniono przede wszystkim naturalność.

Zabraknąć nie mogło również kulinarnych specjałów. Wystawcy oferowali szczególnie te, które mają szerokie zastosowanie w przygotowywaniu świątecznych potraw. Można było znaleźć powidła, miody, orzechy, suszone owoce a także domowej roboty wędliny czy sery.

W „Stodole Świątecznej Magii” przy muzyce na żywo można było kupić coś do zjedzenia na ciepło lub na słodko. Natomiast na Folwarku w restauracji przy świątecznych dźwiękach odbywały się warsztaty malowania bombek.

Kiermasz Adwentowy to świetna okazja do zrobienia prezentów dla najbliższych. W tym okresie kiedy przygotowujemy nasze domy na święta to również okazja do nabycia ciekawych ozdób. Dla tych, którzy nie mogli być na minionym kiermaszu mamy dobrą informację. Przed nami jeszcze dwa kiermasze 2 i 3 oraz 9 i 10 grudnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
152
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
13%
Wciąż fatalnie
23%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group