Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 6372
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W KSON już działają psycholodzy online, dołączą wkrótce prawnicy

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 3 marca 2013, 8:28
Aktualizacja: 8:30
Autor: KSON
Od lutego br. na stronie internetowej Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych (www.kson.pl), w ramach działalności Centrum Informacji i Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, uruchomiona została „Poradnia psychologiczna online.”

Oferowane poradnictwo psychologiczne online jest doraźną formą pomocy w konkretnej sytuacji życiowej lub problemie. Nie zastępuje ono oczywiście realnego kontaktu z psychologiem, ani tradycyjnych form psychoterapii, może być natomiast traktowane jako dodatkowe źródło wsparcia psychologicznego oraz informacji.

Kontakt online ze specjalistą jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które z różnych przyczyn nie mają warunków lub nie chcą skorzystać ze stacjonarnej formy pomocy, co w przypadku osób z niepełnosprawnością ma często miejsce.

Porada psychologiczna online to forma profesjonalnej pomocy oraz wsparcia w procesie rozwiązywania problemów osobistych, dotyczących różnorodnych sfer życia.

Obejmuje ona szeroki zakres zagadnień, do których należą m.in.: nerwice, depresje, stres, w szczególności związany z chorobą, radzenie sobie z trudnymi emocjami, uzależnienie, relacje rodzinne, związki, seksualność, przemoc w rodzinie, kontakty interpersonalne, konkretne jednostki chorobowe ( np. autyzm, niepełnosprawność ruchowa, upośledzenie intelektualne) czy praca ( trudności w znalezieniu zatrudnienia, utrata pracy, wypalenie zawodowe itd.).

Porady udzielane są bezpłatnie zainteresowanym osobom niepełnosprawnym oraz ich opiekunom (rodzic, rodzeństwo, współmałżonek, itp.). Obecnie porad udziela trzech psychologów z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, wyspecjalizowanych w pracy z i dla osób niepełnosprawnych. Aby skorzystać z pomocy należy wejść na stronę http://www.kson.pl/psycholog/psycholog.php .

Jeszcze w marcu na stronie Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych zostanie uruchomione bezpłatne poradnictwo prawne online skierowane również do osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~(123) 3-03-2013 10:33
Gratulacje za bardzo pożyteczną inicjatywę. Dla osób niepełnosprawnych ruchowo umożliwia dostęp do psychologa. Również na wysokie koszty takich usług są one niedostępne dla rencistów. A oni jak mało kto dotknięci są depresją i często niewłaściwym traktowaniem przez personel medyczny w tym lekarzy. Jeszcze raz gratuluję pomysłu.
~emeryci 3-03-2013 10:50
marketingowo dobrze, a jak będzie zobaczymy.
~... 3-03-2013 22:36
będzie jak zwykle - czyli dużo szumu, z którego nic nie wyniknie...
~? 4-03-2013 7:18
idea słuszna, ale będzie posonił odpowiedzialność za jakość tych porad i ewentualne ich skutki?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group