Wtorek, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 9479
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W KSON już działają psycholodzy online, dołączą wkrótce prawnicy

Niedziela, 3 marca 2013, 8:28
Aktualizacja: 8:30
Autor: KSON
Od lutego br. na stronie internetowej Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych (www.kson.pl), w ramach działalności Centrum Informacji i Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, uruchomiona została „Poradnia psychologiczna online.”

Oferowane poradnictwo psychologiczne online jest doraźną formą pomocy w konkretnej sytuacji życiowej lub problemie. Nie zastępuje ono oczywiście realnego kontaktu z psychologiem, ani tradycyjnych form psychoterapii, może być natomiast traktowane jako dodatkowe źródło wsparcia psychologicznego oraz informacji.

Kontakt online ze specjalistą jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które z różnych przyczyn nie mają warunków lub nie chcą skorzystać ze stacjonarnej formy pomocy, co w przypadku osób z niepełnosprawnością ma często miejsce.

Porada psychologiczna online to forma profesjonalnej pomocy oraz wsparcia w procesie rozwiązywania problemów osobistych, dotyczących różnorodnych sfer życia.

Obejmuje ona szeroki zakres zagadnień, do których należą m.in.: nerwice, depresje, stres, w szczególności związany z chorobą, radzenie sobie z trudnymi emocjami, uzależnienie, relacje rodzinne, związki, seksualność, przemoc w rodzinie, kontakty interpersonalne, konkretne jednostki chorobowe ( np. autyzm, niepełnosprawność ruchowa, upośledzenie intelektualne) czy praca ( trudności w znalezieniu zatrudnienia, utrata pracy, wypalenie zawodowe itd.).

Porady udzielane są bezpłatnie zainteresowanym osobom niepełnosprawnym oraz ich opiekunom (rodzic, rodzeństwo, współmałżonek, itp.). Obecnie porad udziela trzech psychologów z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, wyspecjalizowanych w pracy z i dla osób niepełnosprawnych. Aby skorzystać z pomocy należy wejść na stronę http://www.kson.pl/psycholog/psycholog.php .

Jeszcze w marcu na stronie Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych zostanie uruchomione bezpłatne poradnictwo prawne online skierowane również do osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy przez całe wakacje pozostanę na miejscu czy też gdzieś wyjadę na tydzień lub dwa?

Oddanych
głosów
439
Pozostanę na miejscu
54%
Gdzieś wyjadę np. nad morze
46%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Polak, Czech i Niemiec – jak bratanki
 
Kultura
Można napisać recenzję
 
112
Wypadek z autobusem
 
Aktualności
Pobudka przed 4–tą
 
Aktualności
Drogo za gaz, czy będzie taniej?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group