Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 6572
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W KPSW nauka stacjonarna

Czwartek, 3 września 2020, 11:01
Aktualizacja: Sobota, 5 września 2020, 7:15
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: W KPSW nauka stacjonarna
Fot. Przemek Kaczałko
We wtorek (1.09) stery w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej objęła dr n. med. Wioletta Palczewska, dotychczasowa dziekan Wydziału Nauk Medycznych i Technicznych. Jak zapowiada, ma pomysły na rozwój uczelni - w tym nowe kierunki. Podczas konferencji prasowej nowa rektor oświadczyła, że najprawdopodobniej studenci przystąpią do nauki w formie tradycyjnej.

We władzach jeleniogórskiej uczelni doszło do kilku zmian. W. Palczewska wyznaczyła na prorektora dr Beatę Telążkę, dziekanem Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych została Magdalena Baczyńska, natomiast dziekanem Wydziału Nauk Medycznych i Technicznych - dr Jacek Falkenberg.

To uczelnia, która posiada ogromny potencjał - indywidualny, kadrowy, jak i studencki - zapewnia W. Palczewska, która w planach ma utworzenie nowych kierunków: prawo, psychologia - jednolite magisterskie, ratownictwo medyczne oraz turystyka.

Uczelnia zaprasza na następujące kierunki: pielęgniarstwo, pedagogika - profil kryminologii, fizjoterapia - jednolite magisterskie, filologię - angielską i germańską, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, dietetyka, edukacja techniczno-informatyczna, wychowanie fizyczne - trener personalny. Rekrutacja trwa do 9 października.

Wyniki matur są zatrważające, ale zachęcam wszystkich młodych ludzi, żeby podchodzili do matur - dodała rektor.
W tym roku chcemy uruchomić kształcenie w formie stacjonarnej, aby uniknąć w miarę możliwości nauczania zdalnego, ale będzie to zależało od dynamiki zmian zdrowotnych w naszym kraju i regionie - zaznacza W. Palczewska.

Twoja reakcja na artykuł?

12
41%
Cieszy
4
14%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
11
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group