Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 1918
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W KPSW goście m.in. z Chin, Turcji i Syrii

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 9 kwietnia 2016, 8:44
Aktualizacja: Niedziela, 10 kwietnia 2016, 8:02
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej doszło do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń przedstawicieli uczelni wyższych z różnych stron świata. Do campusu jeleniogórskiej szkoły przybyli pracownicy naukowi z Ukrainy, Hiszpanii, Turcji, Syrii i Chin.

Wydarzenia odbywają się w ramach Międzynarodowego Tygodnia dla Pracowników. - Umożliwią wymianę informacji pomiędzy uczestnikami w kwestiach zarządzania, internacjonalizacji, mobilności studentów w programie Erasmus+, organizacji praktyk i staży, poznawania zagranicznych rynków pracy, praktycznych korzyści płynących z nauki języków obcych, możliwości tworzenia wspólnych programów studiów – podkreślają organizatorzy.

Goście przybyli do Jeleniej Góry już w poniedziałek, 4 kwietnia. Od tego czasu mieli okazję zwiedzić tereny campusu Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej, a także nasze miasto i okolice. Najważniejszym elementem Międzynarodowego Tygodnia dla Pracowników była jednak część, która odbyła się we wtorek w auli rektoratu.

Na początek mgr Kamila Biniek (Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze) zaprezentowała swoją uczelnię na tle szkolnictwa wyższego i systemu edukacji w Polsce. Następnie dr Franciszek Adamczuk z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze) przedstawił prezentację działań Akademickiego Centrum Koordynacyjnego w Euroregionie Nysa. Z kolei dr Józef Zaprucki (Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze) i dr Allen Viehmeyer (Biblioteka i Centrum Dziedzictwa Szwenkfeldystów, Pennsburg PA, USA) mówili o Bibliotece i Centrum Dziedzictwa Schwenkweldystów jako szansie dla badań naukowych Historii Dolnego Śląska. W kolejnej części odbyły się prezentacje instytucji partnerskich:
- Pan Wang, Miznhi Jiang: Jiangsu Province Changzhou Technician College, Changzhou, Chiny
- Maria Musitu: Universytet de la Rioja, Hiszpania
- dr Faysal Hardan, Margaret Dabaj: Al Wattaniya Private University, Syria Al-Wattaniya Private University: WPUŚ Założenie, stan obecny i przyszłoĞć
- dr Lilia Tereschchenko: Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny w Winnicy, Ukraina
- dr Tulay Atay-Avsar, Mustafa Kemal University, Turcja, Bahar Dingil: TRT Tureckie Radio i Telewizja.

Wtorkowe obrady były też okazją do prezentacji instytucji partnerskich, które poprowadzili: dr Tomris Duymaz - Istambul Bilim University, Turcja, Margarita Redondo - Uniwersytet Malaga, Hiszpania, dr Saed Alnazer, Rasha Sirop - Kalamoon University, Syria, dr Ivanna Bodnar - Lwowski Państwowy Uniwersytet Wychowania Fizycznego, Ukraina, Gülşen Öztürk Yurtseven - Mugla Sitki Kocman University, Turcja oraz Hülya Emine Pinar Boztepe z Istanbul Medeniyet University, Turcja.

Ponadto uczestnicy zjazdu poznawali nasz region dzięki wycieczkom historycznym, a także brali udział w zajęciach dydaktycznych i szkoleniowych na terenie uczelni. Piątek (8.04) był ostatnim dniem wizyty w ramach Międzynarodowego Tygodnia dla Pracowników. Poświęcono go na zwiedzanie Karkonoszy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~zdegustowany do granic 9-04-2016 10:10
Prosze jak sie szanowni panstwo bawia. Najdroższa knajpa w miescie dla wielkiej inteligencji. Szkolna stolowa nie wystarcza?
~Do zdegu 9-04-2016 10:29
Ciemnogród przez Ciebie przemawia... Ps. Swiat jest piękny, ludzie bywają wspaniali...
~buuu 9-04-2016 10:51
Naukowcy z Syrii, hahaha.
~ 9-04-2016 11:04
Bombowa impreza.
~kamir44 9-04-2016 11:39
Syryjczycy na świecie są znani z tego, że są najbardziej wykształconymi ludźmi jeśli chodzi o kraje muzułmańskie. Bardzo dużo syryjczyków kształci się właśnie w krajach europejskich.
~zdegustowany do granic 9-04-2016 11:47
Prosze jak sie szanowni panstwo bawia. Najdroższa knajpa w miescie dla wielkiej inteligencji. Szkolna stolowa nie wystarcza?
~f 9-04-2016 19:59
Przygotowania pod przyjęcie imigrantów idą pełną parą. Dla nich będą darmowe studia, mieszkania socjalne - a dla nas wyższe podatki?
~ 10-04-2016 12:12
z Chin - w porządku, a z syrii i turcji - można wiedzieć po co ? (tylko pytam żeby nie było)
~- 10-04-2016 16:50
Każdy orze jak może :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group