Czwartek, 16 września
Imieniny: Edyty, Kamili, Kornela
Czytających: 6529
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W KPSW goście m.in. z Chin, Turcji i Syrii

Sobota, 9 kwietnia 2016, 8:44
Aktualizacja: Niedziela, 10 kwietnia 2016, 8:02
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: W KPSW goście m.in. z Chin, Turcji i Syrii
Fot. Przemek Kaczałko
W Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej doszło do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń przedstawicieli uczelni wyższych z różnych stron świata. Do campusu jeleniogórskiej szkoły przybyli pracownicy naukowi z Ukrainy, Hiszpanii, Turcji, Syrii i Chin.

Wydarzenia odbywają się w ramach Międzynarodowego Tygodnia dla Pracowników. - Umożliwią wymianę informacji pomiędzy uczestnikami w kwestiach zarządzania, internacjonalizacji, mobilności studentów w programie Erasmus+, organizacji praktyk i staży, poznawania zagranicznych rynków pracy, praktycznych korzyści płynących z nauki języków obcych, możliwości tworzenia wspólnych programów studiów – podkreślają organizatorzy.

Goście przybyli do Jeleniej Góry już w poniedziałek, 4 kwietnia. Od tego czasu mieli okazję zwiedzić tereny campusu Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej, a także nasze miasto i okolice. Najważniejszym elementem Międzynarodowego Tygodnia dla Pracowników była jednak część, która odbyła się we wtorek w auli rektoratu.

Na początek mgr Kamila Biniek (Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze) zaprezentowała swoją uczelnię na tle szkolnictwa wyższego i systemu edukacji w Polsce. Następnie dr Franciszek Adamczuk z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze) przedstawił prezentację działań Akademickiego Centrum Koordynacyjnego w Euroregionie Nysa. Z kolei dr Józef Zaprucki (Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze) i dr Allen Viehmeyer (Biblioteka i Centrum Dziedzictwa Szwenkfeldystów, Pennsburg PA, USA) mówili o Bibliotece i Centrum Dziedzictwa Schwenkweldystów jako szansie dla badań naukowych Historii Dolnego Śląska. W kolejnej części odbyły się prezentacje instytucji partnerskich:
- Pan Wang, Miznhi Jiang: Jiangsu Province Changzhou Technician College, Changzhou, Chiny
- Maria Musitu: Universytet de la Rioja, Hiszpania
- dr Faysal Hardan, Margaret Dabaj: Al Wattaniya Private University, Syria Al-Wattaniya Private University: WPUŚ Założenie, stan obecny i przyszłoĞć
- dr Lilia Tereschchenko: Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny w Winnicy, Ukraina
- dr Tulay Atay-Avsar, Mustafa Kemal University, Turcja, Bahar Dingil: TRT Tureckie Radio i Telewizja.

Wtorkowe obrady były też okazją do prezentacji instytucji partnerskich, które poprowadzili: dr Tomris Duymaz - Istambul Bilim University, Turcja, Margarita Redondo - Uniwersytet Malaga, Hiszpania, dr Saed Alnazer, Rasha Sirop - Kalamoon University, Syria, dr Ivanna Bodnar - Lwowski Państwowy Uniwersytet Wychowania Fizycznego, Ukraina, Gülşen Öztürk Yurtseven - Mugla Sitki Kocman University, Turcja oraz Hülya Emine Pinar Boztepe z Istanbul Medeniyet University, Turcja.

Ponadto uczestnicy zjazdu poznawali nasz region dzięki wycieczkom historycznym, a także brali udział w zajęciach dydaktycznych i szkoleniowych na terenie uczelni. Piątek (8.04) był ostatnim dniem wizyty w ramach Międzynarodowego Tygodnia dla Pracowników. Poświęcono go na zwiedzanie Karkonoszy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group