Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 3263
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: W Kowarach wydzierżawili tor pod drezynę

Środa, 13 lipca 2016, 8:18
Aktualizacja: Czwartek, 14 lipca 2016, 8:07
Autor: Przemek Kaczałko
Kowary: W Kowarach wydzierżawili tor pod drezynę
Fot. Przemek Kaczałko
Stowarzyszenie Stacja Kowary wydzierżawiło od PKP boczny tor przy dworcu w Kowarach. Obecnie trwają tam prace mające na celu przygotowanie toru do obsługi drezyny ręcznej, którą mieszkańcy i turyści zdążyli już poznać.

W ciągu najbliższych dwóch tygodni powinno udać się uruchomić drezynę ręczną w Kowarach już na stałe. - Tor, który musimy odkopać spod ziemi należy do innej spółki kolejowej, na szczęście udało się i daje nam to więcej możliwości do budowania małego skansenu kolei w Kowarach – powiedział Andrzej Olszewski, lider stowarzyszenia. - Pomału przywracamy stację do życia – dodał radny z Karpacza.

Prace trwają przy torze nr 8, jest to boczny tor przy wyremontowanym żurawiu i jak zapowiadają działacze społeczni to kolejny – nie ostatni - krok mający na celu uatrakcyjnienie pobytu na stacji w Kowarach. - Powoli powstaje drugi na Dolnym Śląsku skansen kolejnictwa, pierwszy w Karkonoszach. Mamy już odrestaurowany żuraw, wagon towarowy i sygnalizację świetlną, która do 1986 roku była ulokowana w Leszczyńcu. Tam pełniła funkcję na przejeździe kolejowo-drogowym. Obecnie jest odrestaurowana według starego wzoru – świeci, mruga i dzwoni dzwonek – powiedział Jacek Chorągwicki dodając, że w planach jest także postawienie semafora kształtowego oraz szlabanów, które będą stanowiły ekspozycję.

W okresie wakacyjnym, jak już wydzierżawiony zostanie udostępniony, będzie można korzystać z drezyn ręcznych codziennie. Na bieżąco informacje podawane są na facebook'owej stronie „Stacja Kowary”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group