Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 6524
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: W Kowarach uczniowie dbają o środowisko

Czwartek, 23 kwietnia 2015, 6:51
Aktualizacja: 7:45
Autor: Danuta Luniak
Kowary: W Kowarach uczniowie dbają o środowisko
Fot. użyczone
Wczoraj (22.04) na całym świecie obchodzony był Światowy Dzień Ziemi. Dzień ten promuje ekologię, zachęca społeczeństwo do dbania o środowisko oraz uczy, że naszą planetę powinno się szanować. Święto to pokazuje również, że jeżeli nie będziemy troszczyli się o Ziemię, może skończyć się to katastrofą ekologiczną.

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi poświęcone były promocji odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej. Dzień Ziemi 2015 obchodzono pod hasłem – „Z energią zmieńmy źródła”.

- W naszej szkole w ciągu roku uczniowie zbierają różne odpady, które nadają się do recyklingu np. baterie, puszki, papier, nakrętki, zużyte telefony komórkowe. Na warsztatach ekologicznych omawiane są sprawy ochrony środowiska. Uczniowie chętnie włączają się w akcje sprzątania terenu przy szkole zbierając śmieci, czując potrzebę dbania o środowisko – powiedziała Danuta Luniak z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kowarach.

- Ponadto Związek Gmin Karkonoskich organizuje konkursy związane z ekologią: „Czyste Karkonosze" oraz fotograficzny: "Osobliwości Karkonoszy". Uczniowie przygotowują plakaty na temat dlaczego należy dbać czystość Karkonoszy. Na zakończenie konkursów co roku odbywa się festyn w Pałacu w Bukowcu. W czasie tego festynu rozdawane są upominki dla uczniów, którzy wezmą udział w konkursie. Festyn w tym roku odbędzie się 19 czerwca. Dzień Ziemi jest bardzo ważnym dniem w roku, ponieważ podnosi świadomość ekologiczną każdego ucznia i przypomina nam o wartości naszej planety – dodała D. Luniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1030
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group