Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6090
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W Kowarach uczniowie dbają o środowisko

Wiadomości: Kowary
Czwartek, 23 kwietnia 2015, 6:51
Aktualizacja: 7:45
Autor: Danuta Luniak
Fot. użyczone
Wczoraj (22.04) na całym świecie obchodzony był Światowy Dzień Ziemi. Dzień ten promuje ekologię, zachęca społeczeństwo do dbania o środowisko oraz uczy, że naszą planetę powinno się szanować. Święto to pokazuje również, że jeżeli nie będziemy troszczyli się o Ziemię, może skończyć się to katastrofą ekologiczną.

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi poświęcone były promocji odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej. Dzień Ziemi 2015 obchodzono pod hasłem – „Z energią zmieńmy źródła”.

- W naszej szkole w ciągu roku uczniowie zbierają różne odpady, które nadają się do recyklingu np. baterie, puszki, papier, nakrętki, zużyte telefony komórkowe. Na warsztatach ekologicznych omawiane są sprawy ochrony środowiska. Uczniowie chętnie włączają się w akcje sprzątania terenu przy szkole zbierając śmieci, czując potrzebę dbania o środowisko – powiedziała Danuta Luniak z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kowarach.

- Ponadto Związek Gmin Karkonoskich organizuje konkursy związane z ekologią: „Czyste Karkonosze" oraz fotograficzny: "Osobliwości Karkonoszy". Uczniowie przygotowują plakaty na temat dlaczego należy dbać czystość Karkonoszy. Na zakończenie konkursów co roku odbywa się festyn w Pałacu w Bukowcu. W czasie tego festynu rozdawane są upominki dla uczniów, którzy wezmą udział w konkursie. Festyn w tym roku odbędzie się 19 czerwca. Dzień Ziemi jest bardzo ważnym dniem w roku, ponieważ podnosi świadomość ekologiczną każdego ucznia i przypomina nam o wartości naszej planety – dodała D. Luniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~mamuśka gl 23-04-2015 8:10
Widzę na tych zdjęciach samych uczniów. Czy nauczycielom by się coś stało gdyby się przyłączyli do młodzieży.
~kow 23-04-2015 10:31
Takie miasto że do sprzątania gonią uczniów a podopieczni MOPS jak zwykle mają wolne bo są zajeci nic nie robieniem, tylko widać ruch przy wyplacaniu kasy.
~jeg 23-04-2015 14:47
No to jakis ... uczcil wczoraj Dzien Ziemi przywozac 6 ogromnych worów koło sali gimnastycznej handlówki. Darmowe skladowisko pajace robią sobie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group