Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 5973
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: W Kowarach było wielkie sprzątanie

Czwartek, 26 marca 2015, 8:29
Aktualizacja: Piątek, 27 marca 2015, 8:05
Autor: Mea
Kowary: W Kowarach było wielkie sprzątanie
Fot. UM Kowary
„Czyste Kowary – wiosenne porządki” to nazwa akcji porządkowej, która przyciągnęła bardzo wiele osób, głównie mieszkańców Kowar. – Przez trzy godziny ok. 400 osób uzbierało dziewięć ton śmieci – mówi Bożena Wiśniewska, burmistrz Kowar, która również uczestniczyła w porządkach.

Wśród wolontariuszy, którzy postanowili zrobić porządek w swoim otoczeniu byli m.in. uczniowie i nauczyciele z kowarskich szkół, kowarskie stowarzyszenia, pracownicy Nadleśnictwa Śnieżka, Powiatowego Centrum Zdrowia w Kowarach, CUMiPZ Przedwiośnie, KSWiK w Kowarach, członkowie Miejskiego Klubu Sportowego Olimpia i Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz radni, pracownicy Urzędu Miejskiego w Kowarach i jednostek organizacyjnych.

Sprzątano miejsca, które od lat nie były porządkowane. Przedsięwzięcie miało na celu uświadomienie mieszkańcom Kowar, jak wiele śmieci leży porzuconych w nieodpowiednich miejscach. Ci, którzy przyłączyli się do sprzątania mieli okazję się o tym przekonać.

- Akcja przerosła moje oczekiwania, bo udało się wysprzątać prawie całe Kowary, a mieszkańcy bardzo chętnie przyłączali się do prac – twierdzi Bożena Wiśniewska.

Po akcji odbył się mały festyn na terenie Nadleśnictwa Śnieżka. - Chcemy wpisać na stałe tę akcję do naszego miejskiego kalendarza, by co roku witać wiosnę generalnymi porządkami w mieście – dodaje pani burmistrz.
Organizatorzy akcji „Czyste Kowary - wiosenne porządki”: Gmina Miejska Kowary i Związek Gmin Karkonoskich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group