Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 3420
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W Kotlinie Jeleniogórskiej przybędzie ścieżek rowerowych

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 23 listopada 2012, 8:21
Aktualizacja: Sobota, 24 listopada 2012, 10:24
Autor: Mea
Fot. Mea
Spotkanie konsultacyjne w sprawie koncepcji programowo–przestrzennej rozwoju dróg rowerowych w Jeleniej Górze odbyło się wczoraj (22.11.) w siedzibie Rady Jednostki Pomocniczej Miasta Jelenia Góra „Uzdrowisko Cieplice”. – Najważniejsze jest wytyczenie jak najkrótszej trasy rowerowej, która będzie biegła z Maciejowej do Jagniątkowa – podkreślał Jan Jabłoński z Towarzystwa Rowerzystów 4 Lipca w Jeleniej Górze. W tym roku, w miejskim budżecie, na projekty dróg rowerowych przeznaczono ok. 80 tys. zł. Konkretny plan ma być gotowy do 15 grudnia.

Projekt „Rowerem do Czech. Koncepcja rozwoju euroregionalnych tras rowerowych" opracowuje firma budowlano-inżynieryjna Olex z Jeleniej Góry. Zgromadzeni reprezentanci m.in. Rady Cieplic, Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze, Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa, Towarzystwa Izerko-Karkonoskiego, Towarzystwa Rowerzystów 4 Lipca oraz rowerzyści wnosili uwagi do tego projektu.

- Dopracowywaliśmy koncepcję rozbudowy ścieżek rowerowych oraz ich oznakowania. W Cieplicach planowana ścieżka będzie przebiegać wzdłuż ul. Cieplickiej do wałów w Sobieszowie, dalej w stronę Piechowic. Z drugiej strony będzie połączenie od Osiedla XX-lecia do Podgórzyna oraz w stronę centrum Jeleniej Góry - mówił Kamil Łabieniec, przewodniczący Zespołu Sportu i Rekreacji Rady Jednostki Pomocniczej Miasta Jelenia Góra „Uzdrowisko Cieplice”.

- Już wcześniej udało się także wywalczyć u włodarzy Jeleniej Góry trasę dla rowerów w Parku Zdrojowym, która będzie biegła wzdłuż ogrodzenia przy termach cieplickich tak, by było bezpośrednie połączenie Placu Piastowskiego z Parkiem Norweskim, w którym bez ograniczeń będzie można jeździć rowerem – dodał. Na ścieżkach rowerowych będzie można również jeździć na rolkach i deskorolkach.

Trzeba połączyć trasy już wybudowane w taki sposób, by nie były to tylko ścieżki turystyczne, a służyły również mieszkańcom do szybkiej komunikacji, np. by móc dojechać do pracy z Jagniątkowa na Zabobrze. – Najważniejsze są miejskie trasy rowerowe, by każdy kto chce mógł przesiąść się z samochodu na rower i bezpiecznie oraz w miarę szybko dostać się do każdej części naszego miasta. Ścieżki rekreacyjne też są ważne pod względem turystycznym, jednak na główny plan wychodzi tu konkretne skomunikowanie jeleniogórskich osiedli w drogi dla rowerzystów – powiedział Bolesław Osipik, rowerowy ambasador Jeleniej Góry.

Podczas spotkania była zaprezentowana mapa Kotliny Jeleniogórskiej ze ścieżkami, które już istnieją oraz z tymi, które mają dopiero powstać. - Projektujemy ścieżki dla całej Kotliny Jeleniogórskiej. Zrzeszyliśmy różne organizacje, które samodzielnie działały na rzecz utworzenia tras rowerowych w danej miejscowości - mówił Robert Futerhendler, przewodniczący Rady Cieplic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (71) Dodaj komentarz

~Mexiu 23-11-2012 8:50
Czy ta ścieżka to będzie budowana asfaltowa droga dla rowerzystów?? czy też na zasadzie weźmiemy pędzel i pomalujemy po drzewach. Bo jeśli ta druga opcja to katastrofa!!! bo takich pseudo ścieżek mamy w brud kilkaset kilometrów, który jeleniogórzanin mało co korzysta......
~Marcin 73 23-11-2012 9:14
Najlepsze są inicjatywy oddolne - które podejmują i wdrażają sami zainteresowani. Rowerzyści zjednoczyli siły i oto są pierwsze efekty. Cieszy też zaangażowanie młodych radnych (np.Kamila Łabieńca) z Rady jednostki pomocniczej Uzdrowisko Cieplice. Tak trzymać. Marcin Kaflik "Ciepliczanin"
~łubudubutoja 23-11-2012 9:14
Jakaś tajna organizacja "czerwonych sweterków" .Trzeba dumać skąd wziąć pieniądze na remont ulic po budowie ka...lizacji i wodociągów. Tak tak wytyczajcie dróżki rowerowe bo MZK piszczy bida idzie .
~tony halik 23-11-2012 9:22
pozamieniać nieużywane torowiska w scieżki rowerowe i tak była by trasa do karpacza,kowar ,czy kamiennej góry lub np. do swierzawy.
~ooo 23-11-2012 9:23
ścieżki rowerowe robią a jeżdżą po nich same staruchy bo młodzi za granicą albo w innych miastach!!!!1
~BartekW 23-11-2012 9:25
No cóż.... problem polega na tym że wszyscy rowerzyści w mieście maksymalnie odbiegli od tematu i zakresu koncepcji. Mamy w mieście 272 km dróg publicznych. Projekt koncepcji miał obejmować ok. 100 km a my już mamy ok. 220 km ścieżek - czyli rowerzyści wzięli do ręki zakreślacze i ogólnie mówiąc zamazali wszystkie ulice w mieście. Przypomnę że koncepcja miała dotyczyć spięcia ER2 z ER6 oraz dowiązania się do gmin ościennych. Tymczasem rowerzyści wymyślili żeby spod każdej klatki schodowej z każdego budynku w mieście można było ścieżką rowerową dojechać do każdego kiosku ruchu, sklepu spożywczego czy zakładu pracy itd. Mentalność tych rowerzystów porównać można do filmu "poszukiwany poszukiwana" gdzie planiści przesuwali jeziorko - w naszym przypadku jest dokładnie tak samo
~bcc 23-11-2012 9:30
Jelenia Góra kreująca się na "Stolicę rowerową Polski" ... śmiechu warte:) A zakaz poruszania się po parku w Cieplicach dla rowerów - (z łaskawie wytyczoną drogą na jego obrzeżach) to ewidentna porażka i brak perspektywicznego myślenia.
~ 23-11-2012 9:32
pierdum pierdum
~Rozpasanie 23-11-2012 9:36
Nikt z decydentów i organizatorów tego szacownego forum nawet się nie zająknął o losie pieszych. Rozpasanie rowerzystów sięga już szczytu: zajeżdżanie drogi samochodom, jazda rowerem po przejściach dla pieszych /bardzo niebezpieczna/, jazda bardzo blisko pieszych po chodnikach, jakieś dziwaczne zjazdy z ulic na chodniki i odwrotnie, chamskie wywieranie nacisku na władze miasta by wpuścić rowerzystów na ścieżki parkowe. Ruch rowerowy powinien zabezpieczyć zdrowie i życie pieszych. Myślę tu o losie dzieci w wózkach i o losie ludzi starszych na chodnikach.
~ciekawe 23-11-2012 9:42
oglądając zdjęcia pozakreślanych /jakie kolorki ;) / map oraz przeczytawszy komentarz BartkaW. - to widać, że Bartek ma dużo racji!!!
~j/g 23-11-2012 10:00
patrząc na wpisy to chyba tem Bartek sam sie nakręca - dialog.net.pl (78.8.*.*) panie ,,barktu,, o co tak chodzi w tych pana wpisach
~fajnie ! 23-11-2012 10:13
NIE LUBIĘ ... W GARNITURACH.
~rowsss 23-11-2012 10:15
Jak pojdziecie w strone prawdziwych "drog rowerowych" to ok ale nie jakas masakra z chodnikami plus dopuszczony ruch rowerow. Tylko prawdziwa droga rowerowa a nie jakies podobienstwa.
~a już 23-11-2012 10:42
myślałem, ze miejsc pracy. a tu lipton!
~pytanko 23-11-2012 11:00
ile ścieżek prowadzi przez Gminę Podgórzyn?
rymcycymcy 23-11-2012 11:20
Żadnych asfaltów ! :) ...mój rower pokonuje wszelkie nierówności ! :)
~ad 23-11-2012 11:31
będzie tak,80 tys. na ścieżki rowerowe,firma OLEX będzie radziła,konsultowała,spotkania,krakersy,kawa wyjazd w teren,mapy i 80 tyś.skasują za realizacje konceptu ...............jak ktoś chce zobaczyć jak wyglądają ścieżki rowerowe w mieście powinien się przejechać do Berlina,jak ktoś aktywnie jeździ na rowerze w Jeleniej to dokładnie wie gdzie takie drogi są,ta firma OLEX to bicie piany,bo sama nie będzie budować takich szcieżek
~exxon 23-11-2012 11:35
Zdjąć tory i zrobić droge rowerową do Mysłakowic i dalej do Karpacza.
~mrt 23-11-2012 12:04
Czemu nikt z tu piszących nie chciał sam zaproponować tras, ścieżek, przebiegu ich. Wszyscy mówicie, że to nie wypał, nie będzie tego. A kto o tym ma decydować, jeśli nie WY. Ogarnijcie się
~mrt 23-11-2012 12:22
Czemu nikt z tu piszących nie chciał sam zaproponować tras, ścieżek, przebiegu ich. Wszyscy mówicie, że to nie wypał, nie będzie tego. A kto o tym ma decydować, jeśli nie WY. Ogarnijcie się
~Jeloneczka* 23-11-2012 12:23
"23-11-2012 09:23 | ~ooo | *.adsl.tpnet.pl (83.5.*.*) ścieżki rowerowe robią a jeżdżą po nich same staruchy bo młodzi za granicą albo w innych miastach...." Drobna poprawka - młodzi za granicą są kulturalni i nigdy nie napisaliby takiego chamskiego postu! Tutejsi "młodzi" jak widać ślęczą przed komputerem i mózg im się już zlasował! Brawo "staruszki" na szlakach ;D
~ad 23-11-2012 12:27
większość ścieżek istnieje,ewentualne jakieś łączniki,jak ktoś chce jechać z Jeleniej do Harahova,oczywiście bez wdychanie spalin wybierze drogę w storę Przesieki(kilka wariantów),droga pod reglami,W Szklarskiej droga osiedle huty dalej do Jakuszyc-drogi asfaltowe i szutry,jak wybierze dołem do Górzyńca kilka wariantów potem szuter na rozdroże izerskie, potem w górę Jakuszyce (kilak wariantów) Harahov, wszystko istnieje zero samochodów
~BartekW 23-11-2012 12:44
Mentalność tych rowerzystów można skwitować następująco: wyrzucić z miasta wszystkich pieszych zwłaszcza matki z wózkami - bo za bardzo przeszkadzają. Dalej: pozamykać wszystkie ulice dla ruchu samochodowego - bo przeszkadzają. Dalej: wyburzyć 3/4 budynków w mieście i ogólnie wszystko zaorać i wybudować ścieżki. A w budżecie miasta zlikwidować wszystkie działy a w to miejsce dać jedną pozycję: ścieżki rowerowe. Buahahahahaha - pęknę zaraz ze śmiechu
~BartekW 23-11-2012 12:46
Ogólnie pięciu może dziesięciu zapaleńców totalnie paraliżuje miasto i jego finanse.
~marro 23-11-2012 13:17
Nie dajcie się podpus...ć trollowi. IP *.dialog.net.pl (78.8.*.*) i *.dialog.net.pl (78.10.*.*) to Pik z Leszkiem młócą na przemian ze swoich kompów pod różnymi nickami (m.in. BartekW). Pewnie znowu chcą zaspamować dyskusję, w której nie mieli żadnego udziału.
~zewsii 23-11-2012 13:49
Ścieżki rowerowe są pilną i palacą potrzebą mieszkańców Jeleniej Dziury rządzonej przez Complexy. Ludzie! Ogarnijcie się! Samobójcy i bezmózgi jak jeździły po ulicach środkiem pasa ruchu, tak jeździć będą nadal! Jeszcze im sprezentowano prawo do jazdy parami.Czasem mam ochotę odwrócić głowę i nie zahamować. Zamiast biedzić się nad drogami dla hobbystów, lepiej zastanówcie się jak posprzątać miasto, żebysmy nie musieli mieszkać w tym (...). Jest tyle ważnych rzeczy do zrobienia!
~j/g 23-11-2012 13:51
aleś się BartekW nakręcił - a mądry jak ten kot co mi babka opowiadała - "Tyś mundry jak maćkuf kot co świcke zjod i po cimku siedzio,,
~j/g 23-11-2012 14:05
Coś dla tych wszystkich co wstali lewą nogą - tym narzekaniem... świata nie uzdrowice - Spotyka się dwóch księży. - Ktoś mi ukradł rower - skarży się pierwszy. - Wiem jak go odzyskać - radzi drugi. - Jutro podczas mszy wymień dziesięć przykazań i obserwuj twarze wiernych. Na słowa 'Nie kradnij' jeden z nich na pewno się zaczerwieni. Po mszy spotykają się ponownie. - No i co z tym rowerem? - Zrobiłem tak jak mówiłeś. - I kto okazał się złodziejem? -Nikt, kiedy doszedłem do 'Nie cudzołóż' przypomniałem sobie, gdzie zostawiłem rower.
~Kolejarz 23-11-2012 14:35
Do Exxon.. A ty się odwal od tych torów.... Tory są dla lokomotyw, pociąg retro to załatwi i w wkrótce być może zawita do Karpacza.. Mało wam dróg na rowery???? Ścieżek im się zachciało. A popędźcie te smrodliwe samochody z ulic które to zasmradzają naszą ziemię...
~Jeloneczka* 23-11-2012 14:56
To bardzo dobry pomysł wykorzystanie nieczynnych torowisk na ścieżki rowerowe :D
~ 23-11-2012 15:14
Rowerzyści jeżdżący Sobieszowską i Oginskiego po jezdni powinni być karani mandatami. Blokują ruch samochodów mając ozanakowana drogę rowerową.
~ 23-11-2012 15:24
ja bym wpolał więcej miejsc pracy i sprawną sieć kolejową
~do 14:56 23-11-2012 15:27
a walcie się z tym pomysłem tory są dla pociągów nie dla rowerów PRZYWRÓCIĆ POŁĄCZENIA KOLEJOWE W TYCH MIEJSCACH co wy jakiś skansen i dzunglę chcecie zrobić z naszego rejonu ???!!!!!!!!!!!!!!!!!
rymcycymcy 23-11-2012 16:14
Puścić Bobrem ...rowery wodne !!! :)
CН.W.D.P. 23-11-2012 16:20
MYŚLĘ, IŻ POWINNO SIĘ ZAKAZAĆ!! I PO PROBLEMIE...
~PaVkA 23-11-2012 18:03
Widzę tu prawie samych znaFcUw tematu kultury się nauczcie na drodze a nie zawracacie dupę inżynierom :)) Pozdrowienia dla chłopaków z Olex'a dziewczyn też ;)
~KALLINA 23-11-2012 18:08
Jestem tą staruchą która jezdżi na rowerze mam 60 lat i prosze mi nie ubliżać jeżdzi też ze mną 9 letni wnuczek a widzialam wiele scieżek rowerowych w Polsce jak i za granicą te w Jeleniej to OKAZ jakich mało i panów projektantów jak i wykonawców wysłała bym na szkolenie na ich koszt jak powinny wyglądać ścieżki rowerowe.A KARANIEM MANDATAMI ZA WYKROCZENIA JESTEM ZA.
~ 23-11-2012 18:58
DOLNOŚLĄZAK. Cieszy fakt, ze konkretny plan ścieżek rowerowych ma być gotowy na dzień 15 Grudnia. Czyżby aktywiści PO podjęli czyn dla uczczenia rocznicy utworzenia Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.
~Jeloneczka* 23-11-2012 20:23
~P... z 20:00... a kto by cię tu kasował, jesteś gwiazdą Jelonki.com i symbolem intelektu 80% komentujących... ;>
~chriss 23-11-2012 20:52
Dlaczego nie ma możliwości zamieszczenia komentarzy pod tekstem dotyczącym Starostwa? Czy to ktoś komuś ...?
~cyklista 23-11-2012 21:12
Kazdy ma racje , ale jak juz , to te scizki by skierowac tez do Rybnicy , Staerj Kamienicy ,klucicie sie o to ze i tak mozecie sie bezpiecznie poruszac rowerami ,a my z przyleglych do jelonki jedzdzimy po glownych drogach takich jak Nr 30 i inne gdzie giniemy , bo jadace samochody maja nas w d ...pie oni sie licza co by sie napisalo to i tak urzednicy zrobia co im pasuje bo jezdza samochodami na codzien ale jak by sie przejechali z goduszyna do rybnicy albo z jelonki do starej kamienicy to mysle zeby zrozumieli o czy pisze , a tak na marginesie to starostwo powinno sie tym zajac , mysle ze wice starosta pomysli o cykistach -pozdrawiam
~Thebrymbrym 23-11-2012 22:07
Błoto, szuter, woda, kamienie, to jest drużka dla rowerów !!! Przynajmniej piesi by się nie pałętali i psy by nie srały !!! : )
~Thebrymbrym 23-11-2012 22:10
do ~Jeloneczka 12.23/ Zdziwiłabyś się jak jestem młody ! Jeżdżę i korzystam, tylko że prosty asfalcik jest dla dziewczynek ;) Może dlatego nie widzisz mnie na rowerku ? ;) Zapraszam na przejażdżkę ^^
~Thebrymbrym 23-11-2012 22:13
do ~ad, 12.27/ Kolego ! Szkoda że jesteś człowiekiem, bo przypiąłbym Cię do ramy... jako GPS ! ;)
~Thebrymbrym 23-11-2012 22:25
do ~ad, 12.27/ Kolego ! Szkoda że jesteś człowiekiem, bo przypiąłbym Cię do ramy... jako GPS ! ;)
~Rowerzysta 23-11-2012 23:02
Zdjęcie numer 20 mówi samo za siebie. Nabazgrali niczym pięciolatki w przedszkolu. I niby do czego ma to służyć???... Kompletnie bez głowy
~bgdfgfdgdfg 23-11-2012 23:12
na ch.,, rowery, głowny traktem w JG czyli wolnosci to smiech na sali, pozapadane ka...ly , uskoki jezuuuuuuuuuuu
~ 23-11-2012 23:41
Szkoda mi takich ludzi jak np. autorz wpisu 22;38 zero inteligencji, a do tego mowa nienawiści:-( takm typom "dziękujemy"
~do 22:38 24-11-2012 5:20
nie wiem co to był za wpis bo go nie ma, ale co złego jest w nienawiści to uczucie takie samo jak wszystkie inne tylko multi kulti złodzieje z zachodu i ich polskie pachołki wmawiają nam że jest czymś co nie powinno istnieć po to by nas móc swobodnie okradać, a po za tym przestańcie tak gloryfikować rowerzystów bo w piórka obrastają i na drodze myślą że są nie wiadomo kim i są bezczelni dla pieszych
~Egon 24-11-2012 7:01
Nie wiem po co wam ścieżki rowerowe jak i tak jeździcie po ulicach,przykład Celwiskoza jest ścieżka rowerowa a wy dalej jak te barany po ulicy !!!!!!!
~Do 05:20 24-11-2012 8:43
Nie istotne jest to czy ktoś jest kierowca auta, cyklista, czy pieszym. Istotne jest to jakim jest sie człowiekiem, jak jest sie wychowanym, jakie wartości ma sie w sobie, itd. Każdy moze byc burakiem, tak jak i wspaniałym czlowiekiem. Smutne jest to ze przybywa tych pierwszych:-( Nienawiść to skrajnie złe uczucie, tak mysle!
~OWERAT 24-11-2012 9:14
Nie trzeba daleko jechać można popatrzeć na ścieżkę rowerową między Lwówkiem a Pławna zrobioną na nieczynnych torach. D E C Y D Ę C I -podpatrzcie .POZDRAWIAM
~Jeloneczka* 24-11-2012 9:58
" 23-11-2012 22:10 | ~Thebrymbrym | *.dialog.net.pl (78.8.*.*) do ~Jeloneczka 12.23/ Zdziwiłabyś się jak jestem młody ! Jeżdżę i korzystam, tylko że prosty asfalcik jest dla dziewczynek ;) Może dlatego nie widzisz mnie na rowerku ? ;) Zapraszam na przejażdżkę ^^ ..... o! to z pewnością się mijamy na szlakach :))))
~łubudubutoja 24-11-2012 10:07
Od projektowania przestrzeni miasta jest /chyba/ jakiś działw UrzędzieMiasta,a w Cieplicach powstał jakiś "gabinet cieni" cieniasów?
~Zdziwiony 24-11-2012 12:08
Po lekturze wpisów na forum Jelonki stwierdzam, że powinno zgłosić się mieszkańców Jeleniej Góry do Księgi Guinessa, jako największych pesymistów i narzekaczy na świecie ;) . Pod każdym artykułem wiele krytycznych uwag, niejednokrotnie obrażających ... Bogu winnych ludzi. Za nim zaczniemy krytykować innych, spójrzmy na siebie !
~gregus 24-11-2012 14:11
Nie dajcie się podpus...ć trollowi. IP *.dialog.net.pl (78.8.*.*) i *.dialog.net.pl (78.10.*.*) to Pik z Leszkiem młócą na przemian ze swoich kompów pod różnymi nickami (m.in. BartekW). Pewnie znowu chcą zaspamować dyskusję, w której nie mieli żadnego udziału.
~ 24-11-2012 15:08
Do 24-11-2012 14:11 | ~gregus |: Tak się składa, że byłem na tym spotkaniu. I dziwi mnie Twoja wypowiedź. Bo jak to Pik i Leszek nie mieli w niej udziału? Pik nie był obecny więc nie brał udziału w dyskusji. Tu masz rację. Ale Zbyszek Leszek za to był obecny. Jest na zdjęciu 4, 11 i 13. Oglądasz zdjęcia i nie widzisz? Bo skoro zabierasz głos to znaczy, że czytałeś dokładnie artykuł i oglądałeś zdjęcia. I tu Cię uprzedzę. Nie jestem ani jednym, ani drugim z nich. I nie jestem z nimi związani. Więc przestań pleść bzdury i robić z siebie pośmiewisko swoim wpisem
~do 15:08 24-11-2012 18:36
A ty potrafisz czytać ze zrozumieniem? Przecież wyraźnie napisał, że w dyskusji nie uczestniczyli Pik z Leszkiem, a nie sam Pik. Ślepota goni? Taka umysłowa. Obelgi i wyzwiska nie zastąpią umiejętności czytania ze zrozumieniem, której najwyraźniej tobie brakuje. A że Pik i Leszek zaśmiecają fora głupimi wpisami, to wiadomo na forum od dawna. Więc najpierw się zorientuj, a potem pisz. Musisz być którymś z piesków Leszka, który najpierw szczeka, a potem myśli. Sam zrobiłeś pośmiewisko sobie i swojemu panu.
~ 24-11-2012 18:45
Ogólnie jest paru paranoikow którzy maja totalna obsesje na punkcie Pika i Leszka! Co to za dziwaki? Tego tego z pewnością sie nie dowiemy, bowiem internet to idealny bunkier dla frustratow i tchorzy!
~Do 18;36 24-11-2012 19:10
Co mi tam, najwyżej mnie wykasuja, ale napisać to musze! Znam ten tepy i pozbawiony inteligencji sposób pisania jaki prezentujesz... Zero polotu i wcaz te same obelgi... Zastanawiam sie co tacy ludzie jak ty chcą osiągnąć tymi durnymi wpisami... Boze daj mi sile aby tolerować to co inni wypisuja... Ps. "tylko rower to prawdziwa wolność""
~do 19:10 24-11-2012 20:15
To idź na jowelek i przestań marudzić na forum. Odezwało się kolejne nieszczęśliwe dziecko dwóch p...łów. Od tych rowerków całkiem poprzewracało się w głowach tobie, Pikowi i jeszcze paru innym szajbusom. Przestań się błaźnić, bo swoim wpisem skompromitowałeś się na całego. Na twoim miejscu wstydziłbym się, że żyję. PS. W jednym masz rację - powinni cię wykasować.
~do 19:10 24-11-2012 20:16
To idź na jowelek i przestań marudzić na forum. Odezwało się kolejne nieszczęśliwe dziecko dwóch p...łów. Od tych rowerków całkiem poprzewracało się w głowach tobie, Pikowi i jeszcze paru innym szajbusom. Przestań się błaźnić, bo swoim wpisem skompromitowałeś się na całego. Na twoim miejscu wstydziłbym się, że żyję. PS. W jednym masz rację - powinni cię wykasować.
~do 19:10 24-11-2012 20:20
To idź na jowelek i przestań marudzić na forum. Odezwało się kolejne nieszczęśliwe dziecko dwóch p...łów. Od tych rowerków całkiem poprzewracało się w głowach tobie, Pikowi i jeszcze paru innym szajbusom. Przestań się błaźnić, bo swoim wpisem skompromitowałeś się na całego. Na twoim miejscu wstydziłbym się, że żyję. PS. W jednym masz rację - powinni cię wykasować.
~ 24-11-2012 20:56
Ciekawe kogo wykasuja cwaniaczku malomadry:-) mam dla Ciebie jedna radę... S.P.R ;-) Ps. Odstresuj sie chłopcze , idź do kina, grają film "Moj rower" :-) Życzę miłej wegetacji. Pozdrawim.
~ 24-11-2012 21:04
Wole byc cudownym dzieckiem dwoch p...low, niz posiadaczem dwoch szarych komórek...
~ 24-11-2012 21:11
Jedna szara komórka odpowiada za wdech, druga wydech... Tyle Twojego na tym świecie...
~fico 24-11-2012 22:12
Widzę, że nic się nie zmieniło. Dalej pieski szczekają, rzucają się do gardeł i nic sensownego się nie wydarzyło. Ludzie się denerwują, ale to nic nie da. Poczekam, aż Tik Taki znów coś śmiesznego wymyślą. Pa
~do jowelka 24-11-2012 22:15
Jowelek się popsuł i stąd ta frustracja? Biedactwo... Co ty zrobisz przez całą zimę? Będziesz dzieciaku siedział całymi dniami na forum i pluł, pluł, pluł... Zaplujesz się na śmierć, fąfaczu. Ty masz tylko jedną komórkę mózgową - odpowiedzialną za plucie.
~Gabryska 24-11-2012 22:29
Zacytuję tu moja najlepsza kolesianke Mariolke i odpowiem Wam jej słowami:-) Co Wy tu kuwa pitolicie... Heloool ;-) Ps. Uwielbiam delikatna prowokacje, bo jak to Czesi przy piwku powiadają "to je wyborne" :-) Gorąco pozdrawiam naiwniakow... a tfu, tfu, tfu;-)
~jowelek 24-11-2012 23:33
Idź smaruj łańcuch synku. Żebyś nie skrzypiał...
~jan 25-11-2012 7:57
hitem byłaby ścieżka do Karpacza , piekny dworzec, kawka i do domu. zasypać tory utwardzić walcem i po robocie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group