Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 6971
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Kotlinie Jeleniogórskiej przybędzie ścieżek rowerowych

Piątek, 23 listopada 2012, 8:21
Aktualizacja: Sobota, 24 listopada 2012, 10:24
Autor: Mea
Jelenia Góra: W Kotlinie Jeleniogórskiej  przybędzie ścieżek rowerowych
Fot. Mea
Spotkanie konsultacyjne w sprawie koncepcji programowo–przestrzennej rozwoju dróg rowerowych w Jeleniej Górze odbyło się wczoraj (22.11.) w siedzibie Rady Jednostki Pomocniczej Miasta Jelenia Góra „Uzdrowisko Cieplice”. – Najważniejsze jest wytyczenie jak najkrótszej trasy rowerowej, która będzie biegła z Maciejowej do Jagniątkowa – podkreślał Jan Jabłoński z Towarzystwa Rowerzystów 4 Lipca w Jeleniej Górze. W tym roku, w miejskim budżecie, na projekty dróg rowerowych przeznaczono ok. 80 tys. zł. Konkretny plan ma być gotowy do 15 grudnia.

Projekt „Rowerem do Czech. Koncepcja rozwoju euroregionalnych tras rowerowych" opracowuje firma budowlano-inżynieryjna Olex z Jeleniej Góry. Zgromadzeni reprezentanci m.in. Rady Cieplic, Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze, Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa, Towarzystwa Izerko-Karkonoskiego, Towarzystwa Rowerzystów 4 Lipca oraz rowerzyści wnosili uwagi do tego projektu.

- Dopracowywaliśmy koncepcję rozbudowy ścieżek rowerowych oraz ich oznakowania. W Cieplicach planowana ścieżka będzie przebiegać wzdłuż ul. Cieplickiej do wałów w Sobieszowie, dalej w stronę Piechowic. Z drugiej strony będzie połączenie od Osiedla XX-lecia do Podgórzyna oraz w stronę centrum Jeleniej Góry - mówił Kamil Łabieniec, przewodniczący Zespołu Sportu i Rekreacji Rady Jednostki Pomocniczej Miasta Jelenia Góra „Uzdrowisko Cieplice”.

- Już wcześniej udało się także wywalczyć u włodarzy Jeleniej Góry trasę dla rowerów w Parku Zdrojowym, która będzie biegła wzdłuż ogrodzenia przy termach cieplickich tak, by było bezpośrednie połączenie Placu Piastowskiego z Parkiem Norweskim, w którym bez ograniczeń będzie można jeździć rowerem – dodał. Na ścieżkach rowerowych będzie można również jeździć na rolkach i deskorolkach.

Trzeba połączyć trasy już wybudowane w taki sposób, by nie były to tylko ścieżki turystyczne, a służyły również mieszkańcom do szybkiej komunikacji, np. by móc dojechać do pracy z Jagniątkowa na Zabobrze. – Najważniejsze są miejskie trasy rowerowe, by każdy kto chce mógł przesiąść się z samochodu na rower i bezpiecznie oraz w miarę szybko dostać się do każdej części naszego miasta. Ścieżki rekreacyjne też są ważne pod względem turystycznym, jednak na główny plan wychodzi tu konkretne skomunikowanie jeleniogórskich osiedli w drogi dla rowerzystów – powiedział Bolesław Osipik, rowerowy ambasador Jeleniej Góry.

Podczas spotkania była zaprezentowana mapa Kotliny Jeleniogórskiej ze ścieżkami, które już istnieją oraz z tymi, które mają dopiero powstać. - Projektujemy ścieżki dla całej Kotliny Jeleniogórskiej. Zrzeszyliśmy różne organizacje, które samodzielnie działały na rzecz utworzenia tras rowerowych w danej miejscowości - mówił Robert Futerhendler, przewodniczący Rady Cieplic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (71) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group