Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 7719
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W Kotlinie Jeleniogórskiej drzemie potencjał

Środa, 14 września 2011, 17:28
Aktualizacja: 20:03
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: W Kotlinie Jeleniogórskiej drzemie potencjał
Fot. Agrafka
O niewykorzystanych możliwościach naszego regionu była mowa dziś podczas konferencji prasowej kandydata Platformy Obywatelskiej do Senatu RP Józefa Piniora, w której wzięli udział Jerzy Łużniak, wicemarszałek dolnośląski i zarazem kandydat na posłai, oraz Andrzej Więckowski, wicestarosta jeleniogórski.

Koleje i infrastruktura drogowa oraz lotnisko to były główne tematy podjęte dziś przez Jerzego Łużniaka. – Chcemy rozmawiać o walorach turystycznych i rozwoju Kotliny Jeleniogórskiej. Polacy głosują na cud natury, jakim są Mazury, moim zdaniem drugim takim miejscem, nie tylko w Polsce, ale i w Europie jest Region Jeleniogórski. Ważna jest budowa kolei dużych prędkości i skomunikowanie Warszawy z Pragą przez Wrocław i Jelenią Górę. Kolejną istotną rzeczą jest budowa porządnego pasa startowego na lotnisku aeroklubowym w Jeleniej Górze – powiedział Jerzy Łużniak, kandydat na posła z listy PO. Niestety, nie opłaca się renowacja torów kolejowych do Karpacza, możliwe jednak, że na ich miejscu powstanie ścieżka turystyczna.

Józef Pinior zapytany o spadek poparcia dla Platformy Obywatelskiej przez młodych ludzi w wieku 18-24 lat stwierdził: – Krytyka jest naturalną potrzebą młodych ludzi, którzy uważają, że pewne rzeczy zrobiliby lepiej lub zupełnie inaczej. Jestem przekonany, że mamy duże poparcie w tym przedziale wiekowym, i że wiele młodych osób na nas zagłosuje – powiedział J. Pinior.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (59) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group