Czytających: 9140
Zalogowanych: 9

Jelenia Góra: W końcu wygrali – i to jak?!

Niedziela, 23 października 2022, 18:18
Koszykarze Sudetów w 5. kolejce II ligi (gr. D) w końcu zaznali smaku zwycięstwa. W konfrontacji dwóch drużyn z dolnej części tabeli zdecydowanie lepsi byli jeleniogórzanie, a duża w tym zasługa powracającego na ligowe parkiety - Michała Kozaka, który zaliczył 10 punktów i 11 asyst.

Od początku mecz przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili 36:14, a do przerwy 60:24. Dzięki wysokiej przewadze więcej czasu na boisku dostali zawodnicy, którzy na co dzień nie mają takiej okazji. Po trzech kwartach Sudety prowadziły 83:32 i w ostatniej odsłonie bez ciśnienia dokończyli spotkanie, wygrywając pewnie 103:58. To pierwsza wygrana ekipy Jarosława Wilusza w tym sezonie i kibice mają nadzieję, że był to przełomowy moment sezonu.

KS Sudety Jelenia Góra – Orlen AK BM Stal Ostrów Wlkp. 103:58 (36:14, 24:10, 23:8, 20:26)

Sudety: Wasilewski 20, Jyż 19, Minciel 18, D. Ostrowski 14, Kozak 10, Najman 8, Suchecki 5, K. Rybarczyk 4, Walaszek 3, Strzemecki 2, T. Olejniczak.
Stal: Rachwalski 17, Rozpędowski 13, Rutecki 10, Waniak 7, Banasiak 4, Sieradzki 4, Frąszczak 3, Mikołajczyk, Wojtczak, Roszczyk, Wrona, Kurzawski.