Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6408
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W klimacie Wielkanocy

Niedziela, 14 kwietnia 2019, 6:07
Aktualizacja: Wtorek, 16 kwietnia 2019, 6:19
Autor: WAC
Jelenia Góra: W klimacie Wielkanocy
Fot. WAC
Palmy, kartki i zajączki – to tylko niektóre z wielkanocnych cudeniek jakie powstały podczas kolejnych warsztatów z cyklu Bajkowa Sobota Kreatywnej Rodzinki, które odbyły się wczoraj (13.04) w Cieplickiej Przystani Twórczej.

Tradycyjnie, jak to zwykle bywa w okolicach świąt, odsłona Bajkowej Soboty przyciągnęła wyjątkowo liczne grono dzieci wraz z rodzicami.

Tym razem, z naturalnych materiałów: drewna, suchych traw, kwiatów oraz papieru i tektury mali i duzi wspólnie wykonywali przedmioty mające podkreślić nastrój nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Szczególnym powodzeniem cieszyło się stanowisko, gdzie można było zrobić własną, niepowtarzalną palmę. Bardzo chętnie wykonywano też malowane zające na odpowiednio wyszlifowanym i wymodelowanym kawałku drewna. Coś dla siebie znalazły osoby uzdolnione plastycznie. Ich inwencja twórcza mogła znaleźć ujście przy robieniu kartek świątecznych, tekturowych jajek zdobionych m.in. barwinkiem, bibułą oraz girland do przystrojenia okien.

To fajnie, że odbywają się takie warsztaty, bo można na nich zrobić wraz z dzieckiem wiele oryginalnych przedmiotów – mówi pani Joanna, która przyszła na zajęcia z córką Wiktorią. - Jestem pod wrażeniem pomysłów i kreatywności pań z Przystani Twórczej, które wiedzą jak wyczarować coś z niczego. Wraz z córką zrobiłyśmy dziś palmę, z którą jutro pójdziemy do kościoła oraz drewnianego, wąsatego zająca, który przyozdobi nasz stół świąteczny.

Kolejna odsłona cyklu Bajkowa Sobota Kreatywnej Rodzinki będzie nietypowa, bo odbędzie się 18 maja w plenerze. Warsztaty będą jedną z atrakcji festynu, odbywającego się tego dnia w Szkole Podstawowej nr 6.

Twoja reakcja na artykuł?

10
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group